Hrabianka Lara Croft

Dzisiejszą bohaterką naszego cyklu Piękno w popkulturze została Lara Croft.

Najsłynniejsza pani archeolog jest również poszukiwaczką przygód, hrabianką i bohaterką wielu gier komputerowych (seria Tomb Raider) – to wszystko przekłada się na to, że ta kobieta jest bardziej męska niż niejeden mężczyzna. Niewiele nawet brakowało, aby bohaterem pierwszej części gry Tomb Raider został… mężczyzna! Słusznie jednak zauważono, że za bardzo kojarzyłby się graczom z Indianą Jonesem i dzięki temu powstała jego kobieca wersja.

Lara Croft urodziła się 14 lutego 1968 roku w Surrey. Jest córką Amelii Croft i lorda Richarda Crofta. Początkowo uczęszczała do szkoły dla dziewcząt.

Jedna z największych tragedii w jej życiu miała miejsce wtedy, gdy Lara miała 9 lat – po tym jak samolot przewożący między innymi ją i jej matkę rozbił się w Himalajach, młoda Lara Croft znalazła kamienne posągi. W jednym z nich znajdował się słynny Excalibur. Dziewczynka wyciągnęła po niego rękę, co jej matka przypłaciła życiem. Lara musiała przeżyć samotną wielodniową wędrówkę przez Himalaje.

Zobacz również: Baby Doll z Sucker Punch

Ojca straciła w wieku osiemnastu lat – lord Richard Croft zaginął w Kambodży. Nigdy jednak nie udało się zidentyfikować ciała, przez co Lara nie mogła odziedziczyć tytułu Croftów. W końcu jednak przyznano jej prawo do całego rodzinnego majątku.

Dzięki takiemu zabezpieczeniu finansowemu, dorosła Lara Croft mogła skupić się na odkrywaniu nowych terenów i poszukiwaniu zaginionych skarbów.

Informacje o bohaterce

Lara Croft posiada obywatelstwo brytyjskie. Jej stan cywilny to panna. Ma krew grupy AB-, 1,74 m wzrostu i biust 34D. Jej włosy i oczy są koloru brązowego.