Vanessa Anne Hudgens

Fot. Materiały prasowe Candie's

Urodzona 14 grudnia 1988 roku Vanessa Anne Hudgens jest amerykańską aktorką, piosenkarką i modelką.

Debiutowała w filmie „Trzynastka”, gdzie wcieliła się w rolę Noel. Największą sławę przyniosła jej jednak rola Gabrielli Montez, którą zagrała w trzech częściach disnejowskiej serii High School Musical.

Vanessa Hudgens wystąpiła również w takich filmach, jak chociażby „Bandslam”, „Beastly” czy opisywany niedawno „Sucker Punch”. Dwudziestego dziewiątego września 2011 roku ma mieć premiera kolejnego filmu z udziałem młodej aktorki i będzie on nosić tytuł „Journey 2: The Mysterious Island”.

Karierę aktorską Vanessa Hudgens rozpoczęła w wieku siedmiu lat, kiedy to rodzice posłali ją do szkoły o profilu aktorskim. Rok później zaczęła grać w teatrze, natomiast od siódmej klasy szkoły podstawowej miała indywidualny tok nauczania, aby szkoła nie przeszkadzała jej w karierze.

We wrześniu 2006 roku Hudgens nagrała swój debiutancki album o oryginalnym tytule „V”,  który następnie został wydany przez Hollywood Records. Płyta była promowana przy okazji różnych związanych z Disneyem wydarzeń. Na drugi studyjny album fani nie musieli długo czekać, gdyż „Identified” miał premierę w 2008 roku.

Swego czasu głośno było o aferze z udziałem Vanessy Hudgens, której nagie zdjęcia pojawiły się w internecie. Z oczywistych powodów nie było to na rękę takiej firmie jak Disney, która swoje produkcje kieruje przede wszystkim do dzieci. Aktorka jednak przeprosiła za swój błąd, natomiast firma nie zakończyła współpracy.