Dark Messiah of Might and Magic

Gra komputerowa Dark Messiah of Might and Magic pozwala graczowi wcielić sie w postać Saretha, młodego czarodzieja – wojownika, który otrzymuje zadanie polegające na odnalezieniu Cienistego Czerepu.

W przeszłości został on wykorzystany do uwięzienia hord demonów i teraz zbyt wiele osób pragnie go odnaleźć, aby mogło z tego wyniknąć coś dobrego. Gracz będzie więc podróżować przez 12 rozbudowanych – chociaż mocno ograniczonych – poziomów, w których będzie musiał zmierzyć się z niezliczonymi zastępami potworów.

Do tego celu będzie mógł wykorzystać magię, miecze, łuki, topory, przedmioty znajdujące się na jego drodze (na przykład beczki)… To jednak nie wszystko! Każdego przeciwnika można spróbować zepchać, odepchnąć i nadziać na kolce lub nawet spróbować podpalić.

Gra korzysta z silnika graficznego Source Engine (znanego głównie z gry Half – Life 2), który wbrew pozorom nadaje się nie tylko do strzelanek. Na początku walka z przeciwnikami może się nam wydawać nieco toporna, ale szybko można się do tego przyzwyczaić i wtedy przygoda pochłonie nas bez reszty.

Ratowanie świata nie zajmie nam co prawda wiele czasu, gdyż gra Dark Messiah of Might and Magic nie należy do najdłuższych, ale na pewno pozwoli odstresować się po dniu spędzonym w pracy. Granie na trudniejszych poziomach gry na pewno wydłuży rozgrywkę i wtedy trzeba będzie się bardzo natrudzić, aby zabić nawet słabego z pozoru przeciwnika. Zawsze też możemy spróbować swoich sił w trybie dla wielu graczy, który jednak nie jest tak ciekawy jak kampania dla pojedynczego gracza.

Jeżeli chodzi o klimat, to opisywana produkcja najbardziej przywodzi na myśl starszą już grę Severance: Blade of Darkness, która jednak była trochę bardziej mroczna. Dark Messiah of Might and Magic zostało wydane w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami.

Ocena gry: 4+/6
Dark Messiah of Might and Magic
Producent: Arkane Studios
Wydawca: Ubisoft
Dystrybutor w Polsce: CD Projekt
Gra przeznaczona jest dla osób w wieku 18+

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.