Disney zamknął LucasArts

Koniec-LucasArts

Studio LucasArts mające na swoim koncie m.in. gry X-Wing, Jedi Knight, Dark Forces zostało zamknięte przez korporację The Walt Disney Company.

Koniec (komputerowych) Gwiezdnych wojen

Tym samym przyszłość nowych gier związanych z uniwersum Gwiezdnych wojen stanęła pod znakiem zapytania. Podobnie jest z kilkoma innymi seriami, gdyż LucasArts posiadał również prawa do innych tytułów.

Chociaż Disney postanowił zamknąć LucasArts, to na pewno nie zrezygnuje z pieniędzy, jakie mogłyby przynieść nowe gry. Zamiast jednak tworzyć je samodzielnie, firma będzie udzielać licencji zewnętrznym studiom. Jeżeli zaś chodzi o grę Star Wars 1313, to najprawdopodobniej dokończy ją ktoś inny, chociaż istnieje ryzyko, że tytuł zostanie wstrzymany.

LucasArts

Studio LucasArts zajmowało się produkowaniem i wydawaniem gier na konsole oraz komputery. Firma została założona w 1982 roku przez George’a Lucasa, więc nic dziwnego, że wiele ze stworzonych przez nią tytułów związanych jest z Gwiezdnymi wojnami. Nie były to jednak słabe tytuły korzystające wyłącznie z popularności filmów, ale doceniane przez graczy i recenzentów produkcje.