Fenomen i premiera gry Minecraft

Gracze komputerowi zazwyczaj nie mają nic przeciwko temu, aby od czasu do czasu sięgnąć po tytuł, który nie należy do ich ulubionego gatunku. Czasami jednak pojawiają się gry, które albo się kocha albo się ich nienawidzi.

Jedną z nich jest Minecraft. Dla jednych gra jest genialna i są gracze, którzy potrafią całymi tygodniami budować, aby następnie wspólnie eksplorować wyjątkowe światy. Inni natomiast uważają, że granie w Minecrafta jest stratą czasu.

Nie można jednak zaprzeczyć, że gra jest wyjątkowa – pomimo prostej grafiki, która w dzisiejszych czasach może odrzucić nawet najbardziej tolerancyjnych graczy, nieustannie przyciąga nowych użytkowników. Dla wielu z nich Minecraft to najlepsza gra i z pewnością ucieszy ich wiadomość, że po testach trwających dwa lata, gra zyskała w końcu złoty status.

W związku z tym 18 listopada odbędzie się oficjalna premiera wersji komercyjnej, która będzie oznaczona numerem 1.0. Wydarzenie będzie miało miejsce w Las Vegas podczas konwentu MineCon 2011. Jeżeli ktoś wciąż chciałby zakupić grę po niższej cenie, to powinien zrobić to teraz, gdyż już niebawem wzrośnie ona do 20 euro.