Recenzja gry Dead Island

Stworzona prze polskie studio Techland gra Dead Island to jedna z najlepszych produkcji związanych z tematyką zombie. Jeżeli więc ktoś wciąż zastanawia się nad zakupem, to niniejsza recenzja na pewno pomoże mu w podjęciu słusznej decyzji.

Dead Island jest grą akcji, w której samotnemu (lub wspieranemu przez trzech internautów) graczowi przyjdzie zmierzyć się z niezliczonymi zastępami żywych trupów. Wyspa Banoi, na której znajduje się luksusowy hotel (w nim własnie imprezuje kierowana przez gracza postać) szybko zamienia się w miejsce, które spokojnie można porównać do piekła.

Masakrowanie zombie

Gra jest brutalna i widać to nawet na screenach. Na szczęście (lub  niestety, zależnie od upodobania gracza) sceny miażdżonych i obcinanych głów oraz innych części ciała równoważy słoneczna sceneria. W końcu wyspa tropikalna nie mogła z dnia na dzień stracić swojego klimatu i wyglądu, który gracz obserwuje z perspektywy pierwszej osoby.

Różnorodność broni

Jak przystało na porządną grę FPP, w Dead Island można korzystać z wielu różnych broni i przedmiotów znajdywanych podczas gry. Oprócz tego istnieje także możliwość samodzielnego modyfikowania lub nawet tworzenia nowych broni, do czego jednak niezbędne są różne przedmioty i przepisy. Samo stworzenie potężnej broni nie sprawi jednak, że będziemy niezwyciężeni, gdyż po kilkunastu – kilkudziesięciu zadanych nią ciosach trzeba będzie poszukać warsztatu, w którym będzie można naprawić uszkodzony ekwipunek. Oprócz tego, wraz z rozwojem postaci (za każdego zapitego zombie gracz otrzymuje punkty doświadczenia) można uczyć się różnych umiejętności, takich jak zadawanie większych obrażeń czy możliwość dłuższego biegania bez odczuwania zmęczenia.

Od samego początku gracz ma za zadanie wydostać się z przeklętej wyspy, jednak nieustannie jest proszony o pomoc przez postacie, które nie są w stanie poradzić sobie z rozmaitymi problemami. Tylko od gracza zależy, czy zdecyduje się im pomóc (za co ma szanse otrzymać mniej lub bardziej wartościowe przedmioty) czy też od razu pójdzie w swoją stronę.

Grafika

Jeżeli chodzi o grafikę, Dead Island oparto na silniku Chrome Engine i sprawia się on naprawdę dobrze. Ważne jest także to, że dzięki dobrej optymalizacji nikt nie powinien narzekać na przycinanie się gry, nawet jeżeli ktoś będzie grać przez sieć i na ekranie pojawi się wielu zombie.

Gra ma niestety także swoje wady. Wiele zadań jest do siebie zbyt podobnych, poziom trudności potrafi czasami znienacka wzrosnąć (gra dostosowuje go do liczby graczy i stopnia rozwoju postaci) i może to na jakiś czas zniechęcić do dalszej gry. Są to jednak drobne szczegóły i jeżeli ktoś lubi filmy nawiązujące do zombie, to na pewno będzie zadowolony z rozrywki, jaką zapewni mu opisywana gra.

Ocena gry: 5/6
Dead Island
Producent: Techland
Wydawca: Deep Silver / Koch Media
Dystrybutor w Polsce: Techland
Gra przeznaczona jest dla osób w wieku 18+

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.