Niedziela żywych trupów

Tematyka zombie (żywych trupów) jest o tyle specyficzna, że albo się ją lubi albo nie można jej znieść.

Ponieważ dzisiejszą niedzielę postanowiliśmy ogłosić dniem spod znaku zombie, osoby nieprzepadające za żywymi trupami mogą być nieco rozczarowane doborem tekstów. Zawsze jednak istnieje niewielka szansa, że uda nam się przekonać ich do tych specyficznych istot.

W tym celu przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najciekawszych tekstach dotyczących żywych trupów, jakie ukazały się na naszej stronie.

Swego czasu głośno było o polskiej grze Dead Island, co w dużej mierze wynikało z rewelacyjnego zwiastuna promującego grę. Czy tytuł stworzony przez studio Techland rzeczywiście zasługiwał na tę uwagę? Na to pytanie odpowie nasza recenzja gry Dead Island, w której wspomnieliśmy o wadach i zaletach tej produkcji.

Zombie pojawiają się nie tylko w grach, ale również w serialach i książkach. O jednej z tych ostatnich (w dodatku opartej na serialu, który z kolei stworzono na podstawie komiksu) przeczytacie tutaj: recenzja książki Narodziny Gubernatora.

Powyższa książka powstała oczywiście na podstawie „The Walking Dead” – serii, o której nie zapomniała również branża gier. Dotychczas ukazała się jedna produkcja nawiązująca do tego uniwersum i jest to gra The Walking Dead, która pod każdym względem różni się od produkcji Techlandu.

Na koniec zachęcamy Was do zapoznania się z informacją o jeszcze jednej produkcji z cyklu gry o zombie – Lollipop Chainsaw, która jest bardzo specyficzna. Dlaczego? Ponieważ wcielamy się w niej w Juliet Sterling, czyli osiemnastolatkę zwalczającą zombie przy pomocy piły.

To jak? Jesteście miłośnikami żywych trupów czy może w dalszym ciągu nie przekonaliście się do zombie?