The Walking Dead. Droga do Woodbury – Robert Kirkman, Jay Bonansinga

droga-do-woodbury

Przytrafia mi się recenzja książki opartej na serialu opartym na komiksie. To jest niesamowita konwergencja(słowo klucz) tych wszystkich dziedzin sztuki dążących do coraz bardziej nowatorskich rozwiązań, do coraz bardziej efektownego pokazania odbiorcy wszystkiego jak na dłoni, aby nie musiał myśleć, ani sobie wyobrażać.

I tak oto świat popkultury krążąc wokół Słońca tak się zawinął, że wrócił do punktu wyjścia, jakim jest książka.

The Walking Dead. Droga do Woodbury.

Nie znam ani serialu, ani komiksu, więc nie wypowiem się, co do wierności pierwowzorom. Wypowiem się natomiast na temat samej książki, która jest przyzwoitym czytadłem o żywych trupach. Całkiem zręcznie napisana, dobrze przetłumaczona i – co istotne – dobrze zredagowana.

Historia klasyczna, bez niespodzianek. Mamy obóz ludzi chowających się przed trupami i parę bohaterów, którzy podpadają lokalnemu badassowi, za co zostają z tego obozu eksmitowani.

Kup ebook The Walking Dead. Żywe Trupy. Droga do Woodbury za jedyne 29,90 zł.

Mamy tutaj blondynkę, która wszystkiego się boi, ale twardnieje pod wpływem ciężkich wydarzeń; mamy silnorękiego Murzyna o dobrym sercu, mamy dziadka-pijaczka robiącego za medyka i parę zakochanych ćpunów. Ta ekipa pędzi zdezelowanym wozem po spustoszonych przez zombie amerykańskich drogach próbując przeżyć i zabijając ponownie tych, którzy mieli szczęście dostać drugie życie.

droga-do-woodbury-okladka

Akcja jest wartka, język prosty, styl przezroczysty. Powieść właściwie sama się czyta. Relacje bohaterów są mało oryginalne, zwroty akcji przewidywalne. Nie jest to powieść psychologiczna, nie jest to literatura zaangażowana. Nie ma na celu zmieniać świata, ani wywołać u czytelnika refleksji nad marnością ludzkiego życia. Droga do Woodbury ma zapewnić czytelnikowi nieco rozrywki. I jeżeli ów czytelnik lubi klimaty zombie, to miło spędzi czas przy książce, po czym odłoży ją i natychmiast o niej zapomni.

The Walking Dead. Żywe Trupy. Droga do Woodbury
Robert Kirkman
Wydawnictwo Sine Qua Non

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 320
Cena: 34,90 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.