Opętani – The Crazies (2010)

Horror “Opętani” w reżyserii Brecka Eisnera to udany film o zombie bez udziału tych specyficznych stworzeń.

Zwyczajne amerykańskie miasteczko

Mamy tu niewielkie amerykańskie miasteczko, w którym na straży prawa i porządku stoi szeryf David. Podczas jednego z meczy musi on podjąć trudną decyzję, gdyż na teren boiska wchodzi mieszkaniec z naładowaną strzelbą i mierzy nią do niewinnych osób. Szeryf niechętnie zabija oszalałego, ale z czasem dziwnie zachowujących się mieszkańców zaczyna przybywać. W końcu – niedługo przed tym jak sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli – mieszkańcom przestają działać telefony i internet, a do akcji wkracza wojsko.

Remake filmu Opętani

Klimat tworzony przez tytułowych opętanych, który mocno kojarzy się z zombie nikogo nie powinien dziwić, gdyż producentem wykonawczym filmu jest sam George A. Romero (reżyser takich filmów jak “Noc żywych trupów”, “Świt żywych trupów” i “Dzień żywych trupów”). Dzięki temu film “Opętani” powinien się spodobać wszystkim miłośników żywych trupów, a dodatkowo może zainteresować również tych, którzy nie przepadają za horrorami spod znaku zombie.

Wersja z 2010 roku to remake filmu wyreżyserowanego przez wspomnianego Romero w 1973 r. Widzowie znający oryginał nie powinni się jednak nudzić, gdyż wiele wątków zostało zmienionych.

Zabijanie zombie

W przeciwieństwie do kultowego filmu “Egzorcysta”, zarażonym z “Opętanych” nie pomogą żadne egzorcyzmy. Jedynym ratunkiem jest więc przymusowa eksterminacja, którą przedstawiono w widowiskowy sposób.

Opętani
Reżyseria: Breck Eisner
Produkcja: USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Data światowej premiery: 23 luty 2010
Scenariusz: Scott Kosar, Ray Wright
Występują: Timothy Olyphant, Christie Lynn Smith, Danielle Panabaker, Joe Anderson, Radha Mitchell