Super Meat Boy – doskonała platformówka dla wymagających graczy

Sterowanie kawałkiem mięsa w celu uratowania jego ukochanej jest o wiele bardziej wciągające niż można by przypuszczać.

W rzeczywistości gra Super Meat Boy to jedna z najlepszych platformówek, jakie powstały w ciągu ostatnich lat. Jest to o tyle zaskakująca, że tytuł zalicza się do produkcji indie, czyli gier niezależnych. Jego premiera miała miejsce 30 listopada 2010 roku i od tego czasu zachwyciło się nim wielu graczy.

Pierwsze zdanie z tego tekstu najlepiej oddaje sens gry – w Super Meat Boy gramy Meat Boyem. Jest to niewielki i stale krwawiący kawałek mięsa, któremu zły doktor Fetus porywa ukochaną. Podobnie jak w kultowym Mario, tak i tutaj będziemy musieli przejść ogromną (ponad sto) ilość poziomów, aby ją uratować.

Dopracowana i trudna

Gra jest bardzo dynamiczna i wbrew pozorom nie jest to prosta produkcja na jeden lub dwa wieczory. W Super Meat Boy można grać naprawdę długo, szczególnie że nie ma chyba gracza, któremu za pierwszym razem udałoby się odnaleźć wszystkie sekrety, zebrać porozrzucane bandaże i ukończyć każdą z plansz na ocenę A+. Największe zalety gry to liczne nawiązania do podobnych produkcji sprzed lat, świetnie dopasowana muzyka oraz mini gry, z których każda prezentuje się inaczej.

Gdzie zdobyć Super Meat Boy?

Grę najprościej jest zakupić przez internet w formie cyfrowej, ale tytuł został również wydany na płytach DVD (dostępnych także w Polsce). Nasi czytelnicy mogą jednak zdobyć Super Meat Boya w jeszcze jeden sposób, ale o tym dowiecie się w najbliższy wtorek.

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.