Tydzień z grą Bastion – grafika i rozgrywka

Dzisiaj zajmiemy się tym, co jest – oprócz dobrej fabuły – najważniejsze w każdej grze komputerowej.

Grafika w grze Bastion

Bastion już na pierwszy rzut oka prezentuje się wyjątkowo: bajkowa grafika sprawia, że eksterminowanie potworów będzie przyjemne również dla młodszych graczy, ale nie można dać się zwieść pozorom – gra przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 12 lat. Poziomy zbudowane są z prostych, ale starannie zaprojektowanych elementów, a niektóre z występujących w grze obiektów przywodzą na myśl serię Kroniki Kresu (mowa tu przede wszystkim o latającym schronieniu i podróżowaniu pomiędzy lokacjami).

Zobacz również: Tydzień z grą Bastion – wprowadzenie

Rozgrywka

Chociaż w Bastionie od czasu do czasu pojawiają się jakieś wyjątki (stawianie przydanych budynków, ulepszanie broni), to przez zdecydowaną większość czasu gracz będzie musiał walczyć. Na szczęście twórcy przygotowali wszystko w taki sposób, że walka z przeciwnikami jest równie wciągająca, jak w przypadku klasyków gatunku hack’n’slash.

Podczas walki przydają się różnorodne bronie, które dodatkowo można ulepszać, specjalne przedmioty i umiejętności. Co prawda system rozwoju postaci nie jest zbyt rozbudowany, ale można w nim znaleźć wszystkie niezbędne elementy.

To jeszcze nie koniec Tygodnia z grą…, gdyż Bastion skrywa wiele tajemnic.

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.