Tydzień z grą Bastion – wprowadzenie

Z przyjemnością prezentujemy Wam nowy cykl artykułów „Tydzień z grą…”, w którym będziemy szczegółowo opisywać niekoniecznie najnowsze, ale za to ciekawe i godne uwagi produkcje.

Jako pierwszą przedstawiamy grę Bastion, która – chociaż została wydana przez Warner Bros Interactive Entertainment – nie cieszy się w Polsce zbyt dużą popularnością.

Fabuła gry

W wyniku straszliwej katastrofy świat pewnego chłopca (i nie tylko jego) zostaje wywrócony do góry nogami. On jednak się nie poddaje i postanawia zbudować dla siebie bezpieczne schronienie, w którym będą mogli przebywać także inni ocalali. Gracz musi więc przede wszystkim walczyć z potworami i ratować bezbronnych ludzi, czyli robić to, na czym bohaterowie znają się najlepiej.

Tajemniczy narrator

Już od pierwszych minut gry można słuchać tajemniczego narratora, który na bieżąco opowiada tworzącą się przy udziale gracza historię. Dzięki temu prostemu zabiegowi może on w większym stopniu wczuć się w świat Bastionu. Świat niezwykle kolorowy, bajkowy i jednocześnie bardzo wciągający. O tym jednak będzie w następnym odcinku…

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.