Bohaterowie Marvela – Iron Man (Tony Stark)

Komiksowy-Tony-Stark

Bohater Tony Stark jest jednym z najinteligentniejszych i najbogatszych ludzi na ziemi, a dzięki stworzonej przez siebie zbroi może walczyć z łotrami jako Iron Man.

Miliarder odziedziczył fortunę po ojcu (Howard Stark), który zajmował się tworzeniem broni dla amerykańskiej armii. Tym samym zajęciem zajmował się zresztą Tony Stark, ale pewnego razu podczas testowania nowego rodzaju broni w Wietnamie został ranny i trafił w niewolę do złego Wong-Chu. Udało mu się jednak stworzyć zbroję, dzięki której uciekł swoim prześladowcom.

W jego klatce pozostały odłamki szrapnela, przez co Tony Stark musi przez cały czas nosić specjalny reaktor łukowy, który powstrzymuje je przed dotarciem do serca.

Avengers

Tony Stark jest również założycielem Avengers – grupy superbohaterów ze świata Marvel Comics. Stark posiada wiele różnych zbroi (np. Mark I, Mark III, Mark VII), dzięki czemu jako Iron Man może dostosować się do każdej sytuacji.

Tony Stark ma 185 centymetrów wzrostu i waży 102 kg. Posiada niebieskie oczy i czarne włosy.

Encyklopedia Avengers

Chcesz lepiej poznać sylwetki bohaterów z uniwersum Marvela? Jeżeli tak, zapoznaj się z publikacją Avengers. Encyklopedia postaci. W tym miejscu (link) kupisz ją po najniższej cenie.