Chimeryczny lokator – Roland Topor

Nie wszyscy miłośnicy twórczości Romana Polańskiego wiedzą, że jego słynny film “Lokator” powstał na kanwie powieści “Le locataire chimerique”.

Jej polski tytuł brzmi “Chimeryczny lokator”, natomiast książka właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Replika. Czytelnicy znajdą w niej duże ilości czarnego humoru i groteski oraz historię, która na długo zapadnie im w pamięci.

Historia przedstawiona w “Chimerycznym lokatorze” dotyczy Trelkovsky’ego – mężczyzny, który wprowadził się do kamienicy pełnej zwariowanych sąsiadów. Czy w związku z tym bohater będzie musiał zapomnieć o swojej indywidualności? Skoro sąsiedzi próbują skraść mu przeszłość, zmienić przyzwyczajenia i nawet… płeć, to los bohatera wydaje się przesądzony.

On jednak postanawia walczyć, przez co sąsiedzi gotowi są posunąć się do ostatecznych czynów.

Książkę na język polski przetłumaczył Tomasz Matkowski, a jej premiera odbyła się 12.06.2012 roku. Powieść została wydana w miękkiej oprawie, liczy sobie 200 stron i kosztuje 25,90 zł.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.