Recenzja książki Rozkoszne 2

Uwielbiam zbiory opowiadań, gdyż w przypadku takich publikacji zawsze można znaleźć coś interesującego, a także “odkryć” nowych pisarzy. Z przyjemnością sięgnąłem więc po drugą część antologii “Rozkoszne”.

Wbrew temu, co sugeruje napis znajdujący się na okładce (Antologia kobiecych opowiadań erotycznych), czytelnicy płci męskiej także powinni sięgnąć po książkę, do czego mogą zachęcić ich na wpół rozsunięte nogi w czarnych pończochach.

Gra wstępna

Opowiadania składające się na zbiór “Rozkoszne 2” są niezwykle zróżnicowane. Teksty zostały ułożone w takiej kolejności, że po historii kobiety związanej z transseksualistą trafiamy na puszczalską żonę, która sama nie wie czego chce. Później jest jeszcze ciekawiej: lesbijskie związki, fetysze, dominacja, przemoc i zwyczajne, ale za to opisane w ciekawy sposób uczucia. Każdy czytelnik znajdzie zatem to, co jest dla niego najbardziej interesujące. W tym miejscu powinienem jednak uprzedzić, że jeżeli ktoś szuka rozrywki porównywalnej z oglądaniem filmów oznaczonych potrójnym iksem, to powinien poszukać dla siebie innej książki. Co prawda zbiór “Rozkoszne 2” zawiera 16 opowiadań erotycznych, to jednak są one bardzo wysublimowane i “softowe”, a często nawet smutne.

Warto się nią zainteresować

Niektóre autorki powinny dopracować zakończenia – napisane przez nie historie kończą się w taki sposób, że czytelnik czuje niedosyt. Kilka tekstów zasługuje jednak na szczególną uwagę i są to następujące opowiadania: “Great pretender” Marty Jankowskiej, “Brzeg życia” Justyny Jelonkiewicz i “Radziecki budzik” Iwy Mark.

Z opisu wydawcy wynika, że teksty wydane w antologii “Rozkoszne 2” tworzą “obraz kobiecego postrzegania zmysłowej miłości” i chociaż miejsce wśród autorek znalazł również jeden pan, to moim zdaniem warto wiedzieć, co współczesnym kobietom chodzi po głowach.

Rozkoszne 2. Antologia kobiecych opowiadań erotycznych
Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo Replika

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 332
Cena: 25,90 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.