Specjalny numer QFanta

QFant-Specjalny-numer

Wydawany w formie e-booka darmowy magazyn poświęcony fantastyce i kryminałowi QFant, to spora dawka literatury i publicystyki, poświęconej tematom bliskim każdemu miłośnikowi tych gatunków.

Najnowszy, lipcowy numer tego magazynu, jest numerem specjalnym, zawiera bowiem pięć opowiadać nagrodzonych w konkursie “Otuleni Natchnieniem 2013”. Konkurs ten organizowany był przez portal Weryfikatorium.pl.

Głównym zadaniem portalu jest promowanie młodych polskich twórców i stałe doskonalenie ich warsztatu, możliwe dzięki forum, na którym autorzy i czytelnicy mogą się wymieniać uwagami, poradami i opiniami. W odróżnieniu od innych miejsc w sieci, w których pisze się dużo o literaturze, na Weryfikatorium prowadzone są głównie rzeczowe dyskusje, pozwalające wynieść jakąś naukę z omawianych tekstów.

Wśród autorów, którzy znaleźli się w wyjątkowym gronie zwycięzców konkursu są: Marta Małgorzata Śmigielska (z opowiadaniem “Bory”), Ryszard Rychlicki (“Funkcjonujący wehikuł czasu”), Maria Dunkiel (“Kraina zimy”), Roman Aleksandrowicz (“Skafander”) i Barbara Gabrysz (“A jak poszedł Karl na wojnę”).

Autorem tekstu jest Rafał Chojnacki