Konkurs na opowiadanie – Futuronauta

Do 22 stycznia można przesyłać opowiadania na konkurs Futuronauta, w którym główna nagroda wynosi aż 7 000 złotych. Jeżeli więc ktoś chciałby spróbować swoich sił i zawalczyć o te pieniądze, to powinien jak najszybciej zacząć pisać.

Organizatorem konkursu jest CITTRU (Uniwersytet Jagielloński), natomiast wśród osób oceniających nadesłane prace znajdą się między innymi Jacek Dukaj i prof. Jerzy Jarzębski.

Nagrody w konkursie

Główna nagroda wynosi 7 000 złotych, natomiast pozostali zwycięzcy mogą liczyć na nagrody specjalne (2 000 złotych). Nie bez znaczenia będą głosy internautów, gdyż dzięki nim zostanie wyłonione dodatkowe opowiadanie.

Objętość nadsyłanych prac nie powinna przekraczać 8 000 znaków, a wykorzystane w nich prognozy powinny być oparte na naukowej wiedzy. Forma tekstu jest dowolna, więc oprócz popularnych opowiadań można przesyłać na przykład eseje i rozprawki.

Popularno-naukowe teksty powinny zostać napisane językiem, który będzie zrozumiały również dla czytelników nienależących do środowiska akademicznego. Nikt więc nie musi na siłę wstawiać skomplikowanych pojęć.