Gra o Tron – Powieść graficzna (tom 1)

Pierwszy tom komiksu stworzonego na podstawie cyklu Pieśń lodu i ognia stanowi doskonałe uzupełnienie popularnego serialu stacji HBO.

Twórcami publikacji „Gra o Tron. Powieść graficzna – tom 1” są Daniel Abraham (odpowiedzialny za fabularną część komiksu) i Tommy Patterson (autor rysunków, który miał okazję pracować przy „Farscape”). Połączenie efektów pracy obu tych panów sprawiło, że pierwszy tom komiksu spodoba się wszystkim, niezależnie od wieku i stopnia znajomości przedstawionej w nim historii.

Fabuła komiksu została przedstawiona w taki sposób, że młodsi czytelnicy nie powinni mieć problemów z jej zrozumieniem, a starsi odnajdą wiele smaczków (np. postać inteligentnego karła, przemyślane intrygi), które sprawiają, że „Gra o Tron. Powieść graficzna” wyróżnia się na tle innych komiksów o podobnej tematyce.

Gra o Tron

Streszczanie fabuły komiksu nie ma większego sensu, bo raczej trudno znaleźć kogoś, kto nie słyszał o popularnym serialu lub książkowym pierwowzorze. Jeżeli jednak taka osoba istnieje i zastanawia się nad sięgnięciem po powieść graficzną, to poniżej zamieszczamy krótki opis fabuły:

Nadchodzi zima – dosłownie i w przenośni, bo oprócz oczywistego znaczenia, słowa te są również dewizą rodu Starków, którzy to zamieszkują najdalej wysuniętą część królestwa rządzonego przez Roberta Baratheona. Nosi ona nazwę Winterfell, a jej władcą – w imieniu króla Roberta – jest honorowy Eddard Stark. Niedaleko jego siedziby znajduje się Mur, który strzeże mieszkańców królestwa przed tajemniczymi istotami. Co ciekawe, istoty te zdaniem wielu osób nigdy nie istniały. Do tego należy dodać niezliczone intrygi i bohaterów, którzy na długo zapadają w pamięć.

Ponieważ całego cyklu Pieśń lodu i ognia nie dałoby się zamknąć w jednym tomie komiksu, recenzowana publikacja jest pierwszą z kilku zaplanowanych części.

Czytelników nieobeznanych z rynkiem komiksowym od sięgnięcia po komiksową wersję „Gry o Tron” może odstraszyć jedynie cena, ale jak na tak porządnie wydany komiks nie są to duże pieniądze.

Kup komiks Gra o Tron za jedyne 41,50 zł.

Gra o Tron.Powieść graficzna t. 1
Adaptacja: Daniel Abraham, rysunki: Tommy Patterson
Wydawnictwo Amber

Oprawa: twarda
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 176
Cena: 59,80 zł