Polska odpowiedź na Martina

Kazdy-musi-placic

Wydawnictwo Fabryka Słów w zapowiedzi powieści “Każdy musi płacić” autorstwa Roberta Forysia uznaje jego nową książkę za polską odpowiedź na “Grę o tron”.

Choć wydawcy zawsze piszą na okładkach hasła, które mają pomóc im sprzedać książkę, to jednak taka opinia musi budzić zainteresowanie u fanów literatury fantasy. Foryś proponuje nam trzy linie fabularne i skomplikowaną intrygę w przypominającym średniowieczną Europę świecie, w którym miecz ma większe znaczenie niż magia. Główna nić snuje się wokół szeroko zakrojonego wątku, w którym do cesarstwa powraca syn władcy z nieprawego łoża. W świecie intryg i knowań może to wiele znaczyć.

Powieść “Każdy musi płacić” właśnie się ukazała, więc każdy z czytelników może sprawdzić czy deklaracje wydawcy znajdują pokrycie w proponowanej nam książce. Robert Foryś dał się poznać jako sprawny pisarz, dobrze łączący fantastyczną fabułę z przygodowymi wątkami. Jego cykl zatytułowany “Sztejer” pokazał go również jako twórcę literatury postapokaliptycznej. Teraz mamy szansę sprawdzić jak poradzi sobie w na czystej gatunkowo fantasy.

Autorem tekstu jest Rafał Chojnacki

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.