Inspirująca i inspirowana. Popkultura japońska

W 2011 roku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się konferencja naukowa pod tytułem „Inspirująca i inspirowana. Popkultura japońska”, a jeszcze w tym miesiącu trafi do księgarni książka poświęcona tym samym zagadnieniom.

Jej autorzy – wśród których znalazły się takie osoby jak Małgorzata Wielgosz, Rafał Szpak, Joanna Zaremba-Penk, Katarzyna Łęk, Ewa Drygalska i inni – postanowili skupić się na rozmaitych dziedzinach japońskiej kultury popularnej, w których można odnaleźć zagraniczne inspiracje. Oprócz tego przeanalizowali oni także odwrotne przypadki, czyli te, w których inni inspirowali się produktami zaliczanymi do japońskiej popkultury.

Dla wszystkich miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni z pewnością będzie to pozycja obowiązkowa, a ponieważ książka w oczywisty sposób związana jest z tematyką naszego serwisu, PopKultura.info objęła nad nią medialny patronat. W związku z tym będziemy Was informować o najciekawszych rzeczach związanych z premierą książki „Inspirująca i inspirowana. Popkultura japońska”.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.