Powrót LEGO Bionicle

LEGO_Bionicle_2015

Pierwsze zestawy z serii LEGO Bionicle ujrzały światło dzienne w 2001 roku. Już w lutym kultowe figurki powrócą do sprzedaży.

Pamiętam do dziś, jakie wrażenie zrobiła na mnie, jako chłopcu mitologia stworzona na potrzeby serii. Zły Makuta, o którym na początku nikt nie widział jak wygląda, wojownicy Toa i epicki konflikt między nimi i Makutą rozgrywający się na wyspie Okoto.

Seria LEGO Bionicle po raz pierwszy trafiła do sprzedaży w roku 2001 i cieszyła się popularnością aż do roku 2010, kiedy to LEGO Group zaniechało kontynuowania serii. Wówczas została ona zastąpiona serią Hero Factory.

LEGO_BIONICLE_2015 0001

Fabularna otoczka LEGO Bionicle nawiązywała do mitologii polinezyjskiej. Jednakże projektanci stworzyli własny świat przedstawiony na potrzeby serii. Pomysł się przyjął i doczekał licznych rozwinięć.

W chwili obecnej fani figurek Bionicle mają powód do radości, bo seria zostanie wznowiona i trafi do sprzedaży już w lutym tego roku.

LEGO_BIONICLE_2015 0004

Jeszcze niedawno pisałem o zestawach LEGO na licencji Minecrafta. Wspominałem wówczas o tym, jak silnie pobudza wyobraźnię ta marka. Co więcej – pisałem o tym, że eksploatuje znane motywy i fantastyczne światy pozwalając przeżywać niesamowitą przygodę podczas budowania świata, który znamy z literatury, filmu czy gier…
Jednakże LEGO tworzy coś jeszcze większego… Tworzy własne światy przedstawione. Są one na tyle wyraziste, że same stają się obiektami kultu… Tym samym LEGO to coś znacznie więcej niż tylko klocki.

LEGO Bionicle to zdecydowanie więcej niż klocki. To kawał dzieciństwa i przeżyć dorosłych już ludzi, którzy właśnie mają szanse odnowić swój sentyment. Dlatego też z niecierpliwością czekam na premierę nowych klocków LEGO.

@WojciechBecla

LEGO_BIONICLE_2015 0003