Tajemnica Ołtarza Gandawskiego – Karl Hammer

Miłośnicy malarstwa, historii i zagadek z pewnością będą zainteresowani książką Karla Hammera „Tajemnica Ołtarza Gandawskiego”, która ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa TELBIT.

Historia przedstawiona w książce opiera się na rozmowach z dawnym agentem służb wywiadowczych (Tomem R. – współpracował on między innymi z CIA i MI5), któremu udało się trafić na wielką i naprawdę szokującą tajemnicę. Dziennikarz Karl Hammer postanowił to sprawdzić, w związku z czym zainteresował się kradzieżą tablic z XV-wiecznego poliptyku, która miała miejsce w 1934 roku.

Zamiast tworzyć sensacyjne historie, autorowi książki „Tajemnica Ołtarza Gandawskiego” bardziej zależy na przytoczeniu faktów i wyciąganiu z nich wniosków. Na co dzień Karl Hammer pracuje jako dziennikarz śledczy. Od czasu do czasu pisze również książki i fotografuje. Poprzednią jego książką o podobnej tematyce były „Łzy wilka” (dotyczyła ona poszukiwań skarbu ukrytego przez nazistów).

Tajemnica Ołtarza Gandawskiego
Karl Hammer
Wydawnictwo TELBIT

Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
ISBN: 978-83-62252-51-0
Rok wydania: 2011

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.