Fundacja Przestrzeń Kobiet i blog Herstorie

Dzięki krakowskiej Fundacji Przestrzeń Kobiet powstał ciekawy projekt o nazwie Herstorie. Chodzi w nim o to, aby wyjątkowe kobiety nigdy nie zostały zapomniane.

Projekt zrealizowany został w formie bloga, który będzie tworzony nie tylko przez fundację, ale również przez internautki. Wystarczy odwiedzić stronę herstorie.wordpress.com, aby można było zamieścić własne wspomnienia o kobietach, które z jakiegoś powodu były dla nas wyjątkowe.

Może to być wychowawczyni z podstawówki, mama, babcia lub nawet nieznana nam kobieta. Wśród autorów opublikowanych dotychczas wspomnień znalazła się Cecylia Malik.

Herstorie to kolejny element projektu Krakowski Szlak Kobiet, w ramach którego wydano dotychczas trzy tomy „Przewodniczki po Krakowie Emancypantek”, w których opisano wyjątkowe krakowianki. Od 2011 roku Fundacja Przestrzeń Kobiet posiada status organizacji pożytku publicznego, więc każdy może przekazać jej swój 1% podatku. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na wydanie czwartego tomu wspomnianych publikacji.