Bushnell Candace – Seks w wielkim mieście

Znalezienie swojej drugiej połówki nie jest łatwe. Z pewnością każdy może potwierdzić te słowa, których sens jest tematem przewodnim książki autorstwa Candace Bushnell pod tytułem „Seks w wielkim mieście”.

Trzeba przyznać, że nie jest to typowa powieść, gdyż bardzo trudno jest streścić jej całą fabułę, a poszczególne króciutkie rozdziały są jedynie dowcipnymi anegdotami. Mamy za to możliwość dokładnego obserwowania nie tylko zachowań dwudziesto i trzydziestoparoletnich kobiet, ale także bardzo bogatych kawalerów, którzy nie stronią od alkoholu i różnego rodzaju rozrywek, mających na celu pokazanie swojej osoby z jak najlepszej strony i upolowania nowej dziewczyny.

Czytając tę książkę mamy wrażenie, że nie jest ona spójna – poznajemy coraz to nowszych bohaterów, ale ich wątki nie są kontynuowane, toteż nie mamy pojęcia co się dalej z nimi dzieje. Carrie to jedyna postać, która niejako spaja różne środowiska, a więc całość ma wymowny sens. Wszechogarniająca pustka, materializm i samotność to cechy postaci, które pojawiają się na kartach książki „Seks w wielkim mieście”.

Oczywiście, jest to pozycja niemal ociekająca seksem i trzeba to przyznać. Czytelnikowi nie będą obce trójkąty (wyłącznie w wersji damsko – męsko – damskiej) oraz wizyty w przeróżnych klubach, gdzie bez problemu można znaleźć obiekty fantazji i spełniania seksualnego. Nie znaczy jednak, że w tej kwestii obowiązują jakiekolwiek zasady, gdyż jak powiedziała Carrie – w NYC nie ważne jest czy mężczyzna jest żonaty – nie stanowi to jakiegokolwiek problemu by stać się jego nową dziewczyną. Tak więc wszyscy spółkują ze wszystkimi, ślepo poszukując ideału pod względem nie tylko wyglądu, ale także charakteru.

Wydaje się więc, że New York City to miasto pięknych i bogatych, ale przede wszystkim chciwych, pustych i niemoralnych osobowości. Książka nie będzie się podobać osobom, które lubią rozbudowane wątki i dokończone historie. Tutaj bowiem nie mamy pojęcia jakie są dalsze losy bohaterów i czy znaleźli w końcu swoje drugie połówki. Czy warto ją więc przeczytać? Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli lubimy krótkie, perwersyjne historie i chcemy przenieść się myślami do nowojorskiego świata upadających wartości moralnych.

Tytuł: Seks w Wielkim Mieście
Autor: Bushnell Candace
Tłumaczenie: Chojnacka Dagmara
Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis
Ilość stron: 300
Rok wydania: 2008

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.