Recenzja książki Coco Chanel. Życie intymne

Trzeba przyznać, że Coco Chanel to postać nie tylko niezwykle barwna, ale też tajemnicza. Kulisy jej osobistego życia uchyla Lisa Chaney, autorka książki pt. „Coco Chanel. Życie intymne”.

Jest to publikacja, która głęboko sięga w prywatne sekrety projektantki słynnej „małej czarnej” oraz równie bestselerowego zapachu Chanel no 5.

O tym, że Coco Chanel odniosła międzynarodowy sukces wie każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jej życie – zwłaszcza w najmłodszych latach – nie było usłane różami ze względu na ciężką sytuację rodzinną oraz inne niesprzyjające sytuacje, które przytrafiały się Chanel. W jaki sposób stanęła na piedestale? O tym właśnie opowiada Lisa Chaney, która w sposób niezwykle przystępny i ciekawy opowiada historię kobiety sukcesu. Kobiety wiodącej pełne sensacji życie osobiste i mającej nie tylko wspaniały talent, którego nie zmarnowała, ale także niezwykły gust.

Kochankowie, miłostki i skandale

Ponieważ wszelkie namiętne romanse prowadzone były w ukryciu, tak wnikliwe przybliżenie niepublikowanych wcześniej zapisków, listów miłosnych oraz pamiętników sprawia, że publikacja ta wydaje się niezwykle obszerna, drobiazgowa oraz wyczerpująca. Jeśli poszukuje się odpowiedzi na takie pytania jak: czy Coco Chanel była kolaborantką i szpiegiem? Jaki miała stosunek do narkotyków? Czy zaznała szczęścia w miłości? Jaka naprawdę była Coco? To można mieć pewność, że w tej książce znajdzie się odpowiedzi.

„Coco Chanel. Życie intymne” to nie pierwsza biografia słynnej projektantki, jednak zdecydowanie najbardziej wiarygodna i obszerna. Jest to lektura na dłuższe wieczory, jednak trzeba przyznać, że czyta się ją z wielkim zainteresowaniem. Książka zawiera wiele autentycznych zdjęć (także z dzieciństwa i młodości Chanel), a każda informacja jest dokładnie oznaczona konkretnym przypisem. Uzupełnieniem całości jest posłowie oraz bibliografia. Ponieważ autorka opisuje historię w sposób bardzo dynamiczny, książka wciąga i już po pierwszym przeczytanym fragmencie, chce się z nią spędzać każdą chwilę. Nie odnajdziemy w niej elementów sztucznego budowania skandali, wyolbrzymiania rzeczywistości i upiększeń.

Książkę tę można polecić każdemu. Nie tylko osobom interesującym się modom i sylwetkami znanych osób, ale też tym, którzy mają ochotę zagłębiać się w prywatne życie najsłynniejszej kreatorki mody, która stała się synonimem bogactwa, luksusu, wdzięku i wysublimowanego smaku.

Coco Chanel. Życie intymne
Lisa Chaney
Wydawnictwo Znak

Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 464
Cena: 39,90 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.