Recenzja książki Trafny wybór

Pierwsza książka dla dorosłych od popularnej pisarki J. K. Rowling przedstawia miasteczko zamieszkałe przez ludzi podobnych do Dursleyów.

Mroczne i małe Pagford

Niewielkie miasteczko Pagford leżące w pobliżu Londynu wypełnione jest zawistnymi, małomiasteczkowymi, nieuczciwymi i trudnymi ludźmi, a jeden z niewielu pozytywnych bohaterów ginie na samym początku powieści. Ponieważ zmarły Barry był radnym, jego śmierć wpływa niemal na wszystkich mieszkańców Pagford. W końcu wiadomo, że skoro pojawił się wakat, to trzeba go jak najszybciej obsadzić.

Młodzi bohaterowie

J.K Rowling zdaje sobie sprawę swojej umiejętności ciekawego opisywania przygód młodych bohaterów, więc nie zabrakło ich również w najnowszej książce autorki. W “Trafnym wyborze” mamy więc adoptowanego syna wicedyrektora, który próbuje odkryć siebie; córkę narkomanki starającą się zapewnić młodszemu bratu odpowiednią opiekę i chłopaka, który wielokrotnie dostał od swojego ojca. Ich stosunek do problemów Pagford jest inny niż dorosłych mieszkańców, jednak młodzi ludzie także są na swój sposób “skrzywieni”.

Informacje o książce

Książa ma 512 stron, ale potrafi wciągnąć od samego początku. Dzięki zaskakującym zwrotom akcji czytelnik nie nudzi się podczas lektury i zanim się zorientuje, będzie przerzucać ostatnie strony powieści. Z pewnością nie zapomni o niej po odłożeniu książki, gdyż opisania w niej małomiasteczkowa hipokryzja w jakiś stopniu otacza nas na co dzień.

Kup książkę Trafny wybór za jedyne 35,00 zł.

“Trafny wybór” J. K. Rowling najprawdopodobniej nie doczeka się kontynuacji – wybrane przez autorkę zakończenie, chociaż z pewnością nie wszystkim przypadnie do gustu, zamyka historię w taki sposób, że pisarka może śmiało myśleć nad inną książką.

Trafny wybór (The Casual Vacancy)
J. K. Rowling
Wydawnictwo Znak

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 512
Cena: 40 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.