Rzeki Hadesu – Marek Krajewski

Trzecia część cyklu o przygodach Edwarda Popielskiego (zatytułowana „Rzeki Hadesu”) jest najnowszą powieścią Marka Krajewskiego i dostępna jest w sklepach od 7 maja.

Czytelnicy mieli możliwość poznać głównego bohatera już w dwóch wcześniejszych tomach cyklu: „Erynie” i „Liczbach Charona”, a teraz mogą przeczytać o jego kolejnych przygodach.

Popielski ukrywa się obecnie przed Urzędem Bezpieczeństwa, a jedyną mogącą go wydać osobą jest Leokadia, poddawana więziennym torturom. Splot wydarzeń sprawia, iż we Wrocławiu ginie mała dziewczynka, a sytuacja wygląda podobnie, jak trzynaście lat wcześniej, kiedy to porwana została córka lwowskiego króla podziemia. Naprzeciw Popielskiego staje wróg z przeszłości i wspólnie z Eberhardem Mockiem musi on dokończyć nierozwiązane śledztwo.

„Rzeki Hadesu” – jak i inne powieści Marka Krajewskiego – powinny przypaść do gustu wszystkim fanom kryminałów. Na miejsce akcji swoich powieści autor wybiera między innymi Wrocław i Lwów (tyle tylko, że nie są to współczesne i znane nam miasta, ale ich wersje sprzed kilkudziesięciu lat). Dzięki temu jego książki mają niepowtarzalny klimat i znacznie różnią się od większości publikacji z tego gatunku. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że czytelnik ma możliwość poznania świata, którego nie było mu dane zobaczyć osobiście.

Rzeki Hadesu
Marek Krajewski
Wydawnictwo Znak

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 250
Cena: 32,90 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.