Gry przygodowe – nie taki diabeł straszny!

Gry-online

Świat się rozwija, a życie codzienne wraz z nim. Dzisiejsze pokolenia nie wyobrażają sobie dnia bez Internetu.

Nie należy im oczywiście zabraniać łączenia się ze światem, ale warto odciągnąć dzieci od portali społecznościowych i innych raczej “ogłupiających” stron, jakich w Internecie pełno. Najlepiej w tym służą gry.

W Internecie jest wiele stron oferujących gry online, a jedną z najbardziej rozwijających się jest portal wyspagier.pl. Strona ta oferuje mnóstwo gier w wielu różnych kategoriach, takich jak gry akcji, gry sportowe czy gry zręcznościowe. Najchętniej odwiedzaną z nich jest zaś kategoria gry przygodowe. Rzeczywiście, ta grupa gier ma największy potencjał. Znajdą się i gry dla najmłodszych z ich ulubionym bohaterami, jak kot Garfield czy pies Scooby-Doo. Wspomnieniami do dawnych lat mogą wrócić przedstawiciele starszego pokolenia, grając w kultowe gry z takimi postaciami jak Mario czy Sonic, czy budując wymarzone budowle z klocków Lego. Kategoria gry przygodowe przyciąga również nastolatków, z myślą o których powstały takie gry przygodowe, chociażby o tematyce walki prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a Busha z terrorystami. Jak widać kategoria gry przygodowe to coś więcej niż tylko “jakieś gry”. Ta kategoria spaja młodych i starych, nastolatków i dorosłych, dużych chłopców i poważnych inżynierów. Dlatego właśnie jest jedną z najpopularniejszych i najdynamiczniej rozwijających się kategorii na stronie wyspagier.pl. Dodatkowym plusem tej kategorii jest to, że oprócz tego, że bawi – uczy. Gry z budowaniem budowli ze słynnych duńskich klocków Lego uczą młodych budowniczych myślenia przestrzennego.

“Przygodówki” z Mario czy Sonikiem uaktywniają u dzieci myślenie strategiczne, pod pozorem wykonywania skoków czy biegu w celu uzyskania bonusów. Jak widać niewłaściwe jest twierdzenie że gry ogłupiają. Wręcz przeciwnie – mogą uczyć, tylko trzeba o to zadbać lub po prostu dać dzieciom grać w gry przygodowe.