Największe coroczne festiwale w Warszawie

Warszawa

Każdego roku w Warszawie odbywa się niezliczona liczba imprez oraz festiwali. Postaramy się przedstawić Wam te największe oraz cykliczne, na które z pewnością warto się wybrać.

Festiwale kulturalne

Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy – jedyne tak znaczące plenerowe wydarzenie artystyczne odbywające się cyklicznie w Warszawie i adresowane do tak szerokiej publiczności. Festiwalowe wydarzenia odbywają się w ponad 20 najbardziej popularnych i najpiękniejszych miejscach Warszawy: na Rynku Nowego i Starego Miasta, w Parku Agrykola, na Polu Mokotowskim, Placu Zamkowym, w Lapidarium, na ulicach Starego Miasta, miejskich skwerach i placach.

Wielokulturowe Warszawskie Street Party – nie sposób ominąć ten istniejący od 2007 roku festiwal, który podczas swoich cykliczych odsłon prezentuje wielokulturowość stolicy.

W tym roku odbędzie się już 42 edycja Warszawskiej Jesieni Poezji – cyklicznego festiwalu, podczas którego można posłuchać wspaniałej poezji oraz wziąć udział w spotkaniach z autorami.

Muzyka, teatr i film w jednym miejscu? Jak najbardziej! Festiwal Sztuki Otwartej – Wisłostrada – zadowoli miłośników zarówno gry na instrumentach, jak i gry aktorskiej. Organizowany jest cyklicznie od 2004 roku.

Nie sposób nie wspomnieć również o Nocy Muzeów. Coroczne wydarzenie kulturalne co prawda nie ma w nazwie festiwalu, jednakże nikogo nie trzeba na nie specjalnie zapraszać, o czym świadczą ogromne kolejki przed muzeami – z roku na rok coraz większe.

Festiwale filmowe

Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy – organizowany cyklicznie od 1985 roku. Pokazuje nowe filmy kina polskiego, europejskiego i światowego. Towarzyszą mu różne pokazy, warsztaty i prezentacje oraz plebiscyt publiczności.

Sputnik nad Polską – festiwal filmów rosyjskich organizowany każdej jesieni od 2007 roku. Dla fanów kina rosyjskiego – pozycja obowiązkowa.

Planete Doc Review – odbywa się w maju, począwszy od 2004 roku. Prawdziwa gratka dla fanów długometrażowych filmów dokumentalnych.

Festiwale muzyczne

Warszawski Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Jazz Jamboree – po raz pierwszy zorganizowany w 1958 roku. Obecnie jeden z największych i najstarszych festiwali jazzowych w Europie.

Festiwal Warsaw Summer Jazz Days – konkurencja Jazz Jamboree. Prezentuje utwory zaliczające się do jazzu współczesnego. Organizowany cyklicznie od 1992 roku.

Nie sposób wymienić wszystkie coroczne festiwal odbywające się w Warszawie. Nie na wszystkie również wystarczyłoby nam funduszy. Po pieniądze na wyżej wymienione zawsze możemy udać się na Kredito24.pl. Tam pieniądze dostępne są również cyklicznie. Każdego dnia – o każdej godzinie.