OFF Festival 2012

Tegoroczna (już siódma) edycja OFF Festival zapowiadała się naprawdę bardzo ciekawie, zwłaszcza że nie zabrakło gwiazd światowego formatu oraz wielu innych atrakcji.

Iggy Pop i The Stooges, Swans, Kim Gordon, Thurston Moore, Atari Teenage Riot, Daughn Gibson, Thurston Moore, Blixa Bargeld, Metronomy, DOOM to dopiero początek listy zespołów, które zaszczyciły swoją obecnością przybyłych fanów. Oprócz gwiazd wystąpiły także formacje mniej znane, które miały możliwość zaprezentowania się sporej publiczności. Ponieważ OFF Festival słynie z tego, że w znacznym stopniu pomaga wypromować się młodym i zdolnym artystom oraz zespołom, debiuty okazały się nie mniej interesujące niż występy znanych zespołów.

Na tegorocznym OFF Festivalu zagrało ponad dziewięćdziesiąt zespołów z trzynastu krajów (między innymi z USA, Wielkiej Brytanii, Maroka i Islandii), a to wszystko miało miejsce w katowickich klubach, a także na czterech scenach. Nie zabrakło kawiarni literackiej, która już od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdy z przybyłych mógł podziwiać sztuki wizualne, a także wziąć udział w malowaniu muralu w centrum miasta, który co roku tworzony jest przez innego artystę.

Trzeba przyznać, że organizatorzy OFF Festivalu stanęli na wysokości zadania. Według wielu osób, tegoroczna edycja była zdecydowanie jedną z najlepszych. Każdy znalazł atrakcje dla siebie, nie zabrakło wspaniałych i niekiedy bardzo emocjonalnych koncertów, a także utalentowanych gwiazd. Można było posłuchać muzyki, a także dobrze się bawić.

Nad całością przedsięwzięcia czuwał Artur Rojek, który jest nie tylko pomysłodawcą, ale także odpowiada za wszystkie szczegóły związane z festiwalem.