Rainbow Tours maj – Wyspy Kanaryjskie

Wyspy-Kanaryjskie

Oddech Afryki, czyli z wizytą na wyspie Lanzarote.

Od lat to właśnie one są najpopularniejszym regionem turystycznym świata. Jako część Hiszpanii przynależą do Unii Europejskiej, choć w rzeczywistości bliżej im do Afryki niż Starego Kontynentu. Mają swój urok, a każda z nich czaruje swym wyjątkowym charakterem. Te magiczne wsypy są celem podróży turystów z całego świata. O jakich wyspach mowa? Chodzi rzecz jasna o Wyspy Kanaryjskie Wakacje na obszarze tego archipelagu od lat cieszą się ogromną popularnością, a jedną z tych najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych wysp jest Lanzarote.

Kraina wiecznej wiosny

Lanzarote, leżąca blisko afrykańskich wybrzeży, zachęca do pobytu na swym terenie przede wszystkim wyjątkowym klimatem. Tu zawsze panuje wiosna, a łagodny klimat zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku przez cały rok. Nie brak tu terenów pokrytych piachem oraz obszarów zachwycających wulkaniczną scenerią. Mimo to Lanzarote jest także wyspą pełną zieleni i fascynującej roślinności. Jedną z atrakcji wyspy jest ogród botaniczny, znany z imponującej kolekcji kaktusów. Zaskakują i inne tereny Lanzarote. Można tu ujrzeć około 500 ciekawych gatunków roślin, przy czym szczególnie ciekawe są spotykane na jej terenie porosty. Wyspa jest jednocześnie ptasim rajem, a ornitolodzy mogą tu obserwować m.in. pustułki, rybołowy oraz sokoły berberyjskie.

W wulkanicznej scenerii

Tym, co fascynuje najbardziej na tej wyspie, są jej wulkaniczne krajobrazy. Można je podziwiać w wielu miejscach Lanzarote, jednak największą sławę zdobył tutejszy park narodowy Timanfaya. Swój obecny charakter zyskał on w I połowi XVIII wieku w trakcie erupcji wulkanu. Po terenie parku można wędrować na piechotę, można skorzystać też ze specjalnych wycieczek autokarowych, w trakcie których turyści są obwożeni po najpiękniejszych zakątkach tego wyjątkowego rezerwatu biosfery. Będąc na terenie parku koniecznie trzeba odwiedzić jeden z punktów widokowych. Podziwiana z niego Lanzarote prezentuje się wspaniale. Ciekawostką jest tutejsza restauracja, której głównym przysmakiem są… dania z grilla. W wulkanicznej scenerii mięsa grillowanie przy wykorzystaniu naturalnego ciepła ziemi smakują wyjątkowo.

Wypoczynek na plaży

Piękne plaże są jednym z tych czynników, którym swą popularność zawdzięczają wszystkie Wyspy Kanaryjskie Wczasy w tej części świata bez możliwości wypoczynku w takim miejscu są czymś abstrakcyjnym. I choć Lanzarote słynie przede wszystkim z wulkanów, to i na jej obszarze można znaleźć piękne plaże. Dwie z nich zasługują na szczególną uwagę. To Papagaya oraz Playa Grande. Tu można wypocząć w cieniu palm i skorzystać z możliwości kąpieli w oceanicznych wodach.