Wakacje kreatywne

Świat oszalał, wszyscy się uczą: języki obce, szkolenia, kolejne studia, zmiana kwalifikacji zawodowych.

Na szczęście wakacje są od odpoczywania i wreszcie można zapomnieć o notatkach i egzaminach. Jednak nie wszyscy mają takie podejście, coraz więcej osób wykorzystuje swój wakacyjny czas na…naukę. Oczywiście, nie chodzi tutaj o niezdane egzaminy w sesji letniej, ale tak popularny dziś rozwój osobisty.

Wiele kobiet podczas wakacji planuje wyjazd z koleżankami, by wspólnie, w grupie, nabywać nowe umiejętności. Mogą to być modne kursy gotowania: np. włoskie smaki w Toskanii, pieczenie muffinów czy kuchnia makrobiotyczna. Sporo pań decyduje się też zadbać o formę wybierając ośrodki jogi, centra spa, kursy fitness, gdzie w towarzystwie innych pasjonatek chcą pracować nad gibkością swoich ciał. Świetnym pomysłem na lato 2013 jest też rękodzieło – tak, poczciwe robótki na drutach, szydełkowanie, szycie znów wraca do łask i wiele młodych kobiet traktuje je jako doskonałą formę relaksu. To samo dotyczy wakacji tematycznych, podczas których można się nauczyć robienia biżuterii czy metody decoupage.

A czego uczą się w czasie wakacji panowie? Tu oferta jest też szeroka, wiąże się głównie ze sportem – dyscypliny wymagające zdobycia umiejętności takie jak kitesurfing czy nurkowanie to świetna okazja, by w aktywny sposób spożytkować swój czas. Coraz częściej słyszy się też o typowo męskich wyprawach w odległe miejsca ziemi, gdzie domatorzy, którzy na co dzień spędzają czas przy komputerze, stają się ekspertami od survivalu. Kto wie, może zmęczony codziennym siedzeniem za biurkiem urzędnik uzna, że lato 2013 to jego czas przełomu i stanie się wytrawnym poszukiwaczem prawdziwych wrażeń rodem z McGivera.

Oczywiście jest też coś dla dzieci, a możliwości wyjazdu nie ograniczają się już do zwykłych kolonii i obozów. Jazda konna, tenis, wakacje a angielskim, żagle – oto atrakcje jakie przyniesie dzieciom lato. 2013 to w chińskim kalendarzu rok Węża, a wąż kocha żywioł wody, dlatego z pewnością wiele maluchów w nadchodzącym sezonie nauczy się pływać. Jednak prawdziwą furorę robią obozy tematyczne dostosowane do różnych grup wiekowych: Władca pierścieni, małe modelki, Bob budowniczy, wakacje z designem, letnia szkoła gotowania, warsztaty z tworzenia komiksów- na pewno każde dziecko znajdzie coś, co je wakacyjnie zrelaksuje, a na dodatek czegoś nauczy.