Nordcon 2014

Nordcon_2014

W dniach 4-7 grudnia odbędzie się tegoroczna edycja Konwentu Polskich Klubów Fantastyki Nordcon. Popkultura.info właśnie objęła patronat nad imprezą.

Nordcon jest bezpośrednio związany z Jastrzębią Górą. Odbywa się od lat w pierwszy weekend grudnia. W programie będą między innymi spotkania z autorami, prelekcje, konkursy(w tym konkurs na stroje), games room i wiele innych atrakcji, które zostały wyszczególnione w programie imprezy. Gośćmi tegorocznej edycji będą Jacek Komuda, Michał Mochocki, Ola Mochocka, Barbara Karlik, Jacek Inglot.

Twórcy konwentu przykładają dużą wagę do zachowania klimatu i konwencji, dlatego bardzo silnie są promowane stroje pasujące do tematyki, a piętnowane będą odstępstwa od nich. Zenit osiągnięty zostanie podczas konkursu strojów odbywającego się w sobotę. Warto zwrócić uwagę, że dobór gości i prelekcji także jest ściśle podyktowany ustaloną konwencją.

Nasz serwis dostąpił zaszczytu bycia patronem tej zacnej imprezy. W związku z tym niebawem pojawi się grafika na naszej stronie, jak również nasze logo pojawi się na stronie konwentu.

Więcej na temat tak mocno uwydatnionej konwencji tegorocznego Nordconu może powiedzieć list od twórców tegoż:

Umiłowani Rodacy!

Z niezmiernym żalem musimy ogłosić, że dziewiątego Februaris nasz aktualny suzeren, Jego Wysokość, Umiłowany Strażnik Skarbca Fandomu, Słońce Oksywia, Dyplomowany Truciciel Krewnych, Zdobywca Wszystkich Dwo Serc Wszystkich Dworzan, Pan na Składkach, Smok Otaczający Swym Zadymionym Oddechem Naszą Krwawicę, Bogusław I Dusigrosz Szczodry herbu Gwoździk abdykował z tronu naszej Fantastycznej Rzeczypospolitej Odmorzadomorza i opuścił jej teren zabierając swój orszak, trzy wozy osobistych mementos oraz damską halkę z grubej włóczki o nieustalonym pochodzeniu..

Wobec tak bolesney straty wzywa się wszystkich przedstawicieli na Zyazd Elekcyjny celem wyboru nowego władcy dla naszego kraju. A jako powiada bard Kaczmarski – stamtąd czekaj szczęśliwości, gdzie zaległeś przy beczułce. Stąd niechaj się stanie JWPaństwu wiadomem, że Zyazd ów odbędzie się w grodzie Jastrzębia Góra na Dzikich Polach północy.

Szlachta stawi się w dniach 4 – 7 decembri, aby obradować, rozpatrywać spory oraz wskazać następcę naszego nieodżałowanego Władcy. Kartusze Poselskie będą JWPaństwo (tak niewiasty, jako i mężowie, a nawet pacholęta – taka jest miłość Fantastycznej do swego Narodu) odbierać na rogatkach seymowych, za odpowiednim opowiedzeniem.

Zachowajmy powagę w obliczu ogromnego wyzwania, przed którym stoi Rzplita. Wybierzmy mądrze, mając głęboko w sercu dobro kraju. Nie wszczynajmy burd i awantur, nie wypowiadajmy brzydkich wyrazów, nie głosujmy na kacu, nie przychodźmy na posiedzenie nieumyci, nie wymieniajmy argumentów przy pomocy rzucanych przedmiotów, nie zamieniajmy święta demokracji w chlew, Sodomę i Gomorę. Szlachectwo zobowiązuje – pamiętajmy o dobru ukochanej Ojczyzny.

Musimy przy tym nadmienić, iż w porównaniu z uprzednimi seymami do procedury zostały wprowadzone pewne innowacyje. Otóż w szranki wyborcze – oprócz mężów – będą mogły stanąć również niewiasty. Rozumiejąc, jak szokująca może wydać się ta zmiana, jesteśmy zmuszeni wyjaśnić, iż nie mieliśmy wyjścia. Hordy Dżen-Der-Khana zagroziły, że jeżeli kobiety nie otrzymają prawa wyborczego, to rozniosą to męskie gniazdo i wysadzą w powietrze, przeymując władzę w drodze przewrotu. W obliczu tak szokujących deklaracji musieliśmy się ugiąć i dla świętego spokoju zgodzić się na żądanie. Mamy nadzieję, iż nie będą knuły w czasie elekcyi, bo są zdolne do wszystkiego.

Niech długa droga i mrozy zimy nie zgaszą Waszego zapału. Nie dajcie się hordom Dżen- Der-Khana ani wojskom Imperium Kondominium. Oczekujemy Was na polach pod Jastrzębią Górą! Rzeczpospolita wzywa!

FRO Interrex – Adam Cetiusz

Datum per manus Marcini Szklarskis, magistri cancelarii Nordconiensis

Post Scriptum: Baczcie też w drodze na Seym, bo grassanci Niebieskiej Bandy z Białym Toczkiem radzi podróżnych na północy łupią, a na poselskie immuniteta nie zważają.

Cóż pozostaje mi dodać… Zapraszam na Nordcon!