XVII Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych

W dniach 22-24 marca w krakowskim kinie Wrzos odbędzie się XVII Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych, czyli OFAFA. Jest to bardzo cenny i unikatowy festiwal promujący polską animację, gdzie można zobaczyć wiele, normalnie niedostępnych filmów.

Podczas festiwalu odbędą się konkursy w kategoriach filmów dla dzieci, profesjonalnych, studenckich i amatorskich, co pozwoli doświadczonym twórcom zaprezentować nowe dzieła, a amator da szansę zadebiutować.

Filmy będą oceniane przez jury (Adam Garbicz, Alicja Jodko, Zbigniew Kotecki, Bartek Kulas) pod przewodnictwem wybitego twórcy animacji Witolda Giersza. Odbędą się również spotkania z członkami jury, na których wspomniane osoby opowiedzą o swojej twórczości.

OFAFA to nie tylko konkursy, ale również pokazy pełnometrażowych filmów animowanych. W tym roku będą to „Jeż Jerzy” oraz „Chico i Rita”. Każdego roku można zapoznać się z zagraniczną animacją. Tym razem czeską, gdzie zaprezentowane zostaną starannie wybrane i najciekawsze pozycje. Wśród tegorocznych pokazów odbędą się również: retrospektywa Dziecięcej Wytwórni Filmowej, prezentacja „Młodej animacji” ze Studia Munka i „100 lat animacji lalkowej”.

Autorką tekstu jest Hanna Bielecka