Chloë Grace Moretz

Carrie

Chloë Grace Moretz ma dopiero szesnaście lat, a już zaczęła występować w coraz lepszych (a przynajmniej głośniejszych) filmach.

Aktorka urodziła się 10 lutego 1997 roku w Atlancie. Jej rodzice nie są związani z branżą filmową, gdyż oboje pracują w szpitalu (mama jest pielęgniarką, a ojciec chirurgiem). Chloë Moretz posiada czterech braci. To właśnie dzięki jednemu z nich – Trevorowi – Moretz zaczęła interesować się aktorstwem. Pierwszym popularnym filmem z jej udziałem był remake horroru “Amityville”. Rok później wystąpiła w komedii “Agent XXL 2”. Pojawiła się również w popularnym serialu “Gotowe na wszystko”.

Jej kariera nabrała rozpędu dzięki roli Mindy Macready w oryginalnym filmie o superbohaterach “Kick-Ass”. Podczas kilkumiesięcznych przygotowań do roli młodej bohaterki trenowała z kaskaderami, byłymi marines oraz cyrkowcami. Jej starania opłaciły się, gdyż zdobyła uznanie widzów i krytyków. W 2010 roku zagrała młodą wampirzycę w filmie “Pozwól mi wejść”, a rok później w “Hugo i jego wynalazek” w reżyserii Martina Scorsese.

Moretz jako nowa Carrie

W 2013 roku wystąpiła w kilku filmach, w tym oczywiście w kontynuacji przygód Kick Assa “Kick-Ass 2” oraz w nowej wersji “Carrie”, czyli adaptacji jednej z najlepszych książek Stephena Kinga.

Na przyszły rok zaplanowane są kolejne filmy z udziałem Chloë Grace Moretz, w tym m.in. “Sils Maria”, “The Equalizer” oraz “Laggies”.