Książki, które porządnie cię przestraszą

Stephen-King-Lsnienie

Wiele osób lubi czytać. Co prawda statystyki przeczytanych na jednego Polaka książek nie powalają na kolana, kolejne biblioteki w kraju są zamykane, jednakże Ci, którzy regularnie czytają książki są grupą bardzo solidną, cechującą się regularnym sięganiem po lekturę.

Dość specyficznymi spośród nich są czytelnicy, którzy sięgając po książkę – chcą się porządnie przestraszyć. Czy zdarzyło Wam się kiedyś umierać ze strachu podczas czytania lektury, na którą się zdecydowaliście? Oni bez tego elementu towarzyszącego zgłębianiu spisanych przez danego autora słów nawet nie sięgną ręką w stronę regału z książkami …

Książki Stephena Kinga

Zdecydowanym faworytem wszystkich “moli książkowych”, którzy podczas czytania chcą poczuć adrenalinę i dreszczyk emocji jest niewątpliwie amerykański pisarz Stephen King. Jeśli nawet nie czytaliśmy “Lśnienia” – książki jego autorstwa, to z pewnością słyszeliśmy o filmie, który został zrealizowany na podstawie tej właśnie pozycji, z pamiętną i fenomenalną rolą Jacka Nicholsona. Dla wszystkich lubiących się bać – pozycja obowiązkowa! Według wielu jego fanów jest to najstraszniejszy horror, jaki udało się temu pisarzowi stworzyć.

Spod ręki mistrza literackiego horroru wyszło tak wiele książek, że mogłyby one zapełnić szczelnie dość dużych rozmiarów regał. Jeśli lubimy czytać po ciemku, dodatkowo “podkręcając” atmosferę – wyśmienitą lekturą będzie “Cmętarz zwieżąt”. Także “Miasteczko Salem” tegoż autora na długie wieczory pozostanie w waszej pamięci i pozostawi zapewne trwały ślad w waszej psychice. Od treści zawartych w każdej z książek Stephena Kinga nie sposób bowiem się uwolnić. Książki tego autora można wyszukać w dziale książki na Nokaut.

Tak dobre, że aż… strach!

Jeśli ktoś chciałby poczuć, jak podczas czytania lektury zaczyna przyspieszać bicie serca, poczuć, jak krew pulsuje w żyłach – poza w zasadzie wszystkimi pozycjami Stephena Kinga – powinien sięgnąć również po książkę pt.: “Ruiny”, autorstwa Scotta Smitha. Fanów mocnych wrażeń nie zawiodą również “Dziewczyny atomowe” – Denise Kiernan. Jeśli i ta pozycja nie spełni pokładanych w niej nadziei – polecamy książki autorstwa Grahama Mastertona. Zapewniamy Was, że jeśli ktoś z was przebrnie chociażby przez jego Cykl Manitou – już nigdy nawet nie spojrzy w stronę półki, na której zalegają stare romansidła, powieści historyczne czy autobiografie ludzi, którzy zmienili bieg historii.

Jeśli natomiast chcemy sięgnąć do klasyki i od niej zacząć przygodę z książkami grozy – poszukajcie w księgarniach lub bibliotekach opowiadań autorstwa Howarda Phillipsa Lovecrafta. Bezsenne noce i emocje – gwarantowane. Nam pozostaje tylko życzyć wszystkim przyjemnej lektury!

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.