Jak poznałem waszych przyjaciół?

Zapewne wielu z Was oglądało w zamierzchłych czasach (no, może nie tak dawno) serial, który dziś możemy określić mianem kultowego: „Przyjaciele”. Fabuła toczy się wokół szóstki bliskich znajomych mieszkających razem całymi latami.

Joey jest nierozgarniętym aktorem, Rose paleontologiem posiadającym wiedzę większą niż jego znajomi (przez co często nikt nie potrafi go zrozumieć), siostra Rosa (Monica) – kucharką pedantką, Fibi – najbardziej zakręconą postacią serialu, Rachel – nieporadną seksbombą oraz Chandler – człowiek, który mógłby się starać o miano Mistrza Ciętej Riposty. Co najciekawsze, nikt nie wie czym zajmuje się Chandler…

Akcja toczy się w Nowym Jorku. Nasi bohaterowie zwykle przesiadują w kawiarni o nazwie “Central Perk” (z czymś się kojarzy?). Zabawne perypetie postaci i ich niecodziennie przygody rozbawiały widzów do łez.

Serial skończył się w 2004 roku. Po dziesięciu sezonach bohaterowie zostali rozdzieleni, co nie znaczy, że było to złe rozwiązanie dla serialowych postaci. Po skończonej emisji zdecydowano się jeszcze nakręcić spin-off dotyczący najzabawniejszej postaci serialu – Joey’a Tribianniego. Powstała produkcja nazywała sie nie inaczej jak  „Joey”.

W roku 2005 światu ukazał się serial: „Jak poznałem Waszą matkę?”. Fabuła serialowa jest napędzana przez ojca – Teda, który opowiada swoim nastoletnim dzieciom w jaki sposób poznał ich rodzicielkę. Narrator uwzględnia wszelkie szczegóły w drodze do końcowego sukcesu z ich matką. Niestety, mankamentem serialu są liczne zapożyczenia ze wspomnianych wyżej “Przyjaciół”. Bohaterowie – również grupa przyjaciół – przesiadują zwykle w mieszkaniu Teda i Marshalla lub… w barze McDouglas. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku. Wiele podobieństw widać także w charakterach bohaterów obu seriali.

Warto dodać, że w obu serialach spotykamy niekwestionowane gwiazdy, które wypromowały się dzięki serialowej produkcji lub wcześniej. Mowa tutaj oczywiście o Jennifer Aniston („Przyjaciele”) oraz Neilu Patricku Harrisie („Jak poznałem Waszą matkę”). Ciekawostką jest fakt, że serialowy Barney grany przez Harrisa jest wielkim uwodzicielem kobiet (obecnie przykłady jego zachowań w celu poderwania płci pięknej wykorzystuje wielu mężczyzn), natomiast w rzeczywistości jest on zdeklarowanym homoseksualistą. Ten fakt po raz kolejny pokazuje potęgę jego zdolności aktorskich.

Niestety mimo wielu zalet oraz świetnej grze wspomnianego wyżej Neila Patricka Harrisa, na chwilę obecną emitowany serial “Jak poznałem Waszą matkę” musi ustąpić pola kultowym “Przyjaciołom”. Mimo to gorąco polecam obie produkcje. “Jak poznałem Waszą matkę” jest ciągle produkowany i obecnie mamy okazję oglądać już siódmy sezon.