Najbardziej oczekiwana ekranizacja roku

Film “Pięćdziesiąt twarzy Greya” jest dla wielu osób najbardziej oczekiwaną ekranizacją roku, więc nic dziwnego, że ostateczny wybór scenarzysty wywołał wiele emocji.

Producenci filmu “Fifty Shades of Grey” zdecydowali się powierzyć to zadanie aktorce znanej z serialu “Terra Nova”. Kelly Marcel – bo o niej mowa – wystąpiła w takich filmach jak “Mainline Run”, “Ciemne oko” oraz “Strong Language”. Trudno wskazać na to, co skłoniło producentów do takiej decyzji, szczególnie że początkowo napisaniem scenariusza zainteresowany był Easton Ellis (“American Psycho”). Jego kandydatura została jednak odrzucona, a scenarzysta nie krył rozczarowania. Otwarcie stwierdził, że Kelly Marcel nie powinna pracować nad filmem, czym sprowokował producentów “Pięćdziesięciu twarzy Greya” do wygłoszenia kąśliwej riposty.

Wzajemne oskarżenia i zarzuty dodatkowo podgrzewają i tak gorącą atmosferę wokół najbardziej oczekiwanej ekranizacji roku. Pozostaje więc tylko mieć nadzieję, że “Fifty Shades of Grey” nie rozczaruje najważniejszych w tym wszystkim osób, czyli samych widzów.