Premiery filmowe – sierpień 2012

Tegoroczny sierpień jest wbrew pozorom bardzo pracowitym miesiącem dla kinomanów, a to dlatego, że nie zabrakło kilku ciekawych premier, na które warto było wybrać się do kina.

Komedia muzyczna „Rock of ages” ukazała się w kinach dziesiątego sierpnia. Akcja rozgrywa się w latach 90. w Hollywood, czyli w mieście, które jest celem wszystkich tych, którzy marzą o wspaniałej karierze, pieniądzach i sławie. W rolach głównych występują Diego Boneta i Julianne Hough, ale nie zabraknie także takich gwiazd jak Tom Criuse i Russell Brand. W filmie nie brakuje dobrej muzyki oraz nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

„Madagaskar 3” ukazał się w kinach trzeciego sierpnia i został bardzo życzliwie przyjęty przez widzów. Jest to kolejna część zwariowanych przygód paczki z nowojorskiego zoo. W tej części zagubieni w Europie Alex, Marta, Melman i Gloria musza udowodnić, że posiadają niebywały talent taneczny. Czy bohaterom uda się wrócić do Ameryki?

Komediodramat „Hasta la Vista” to prawdziwa historia trzech przyjaciół, z których jeden jest sparaliżowany od pasa w dół, drugi jest niewidomy, a trzeci choruje na raka. Mimo swoich niedoskonałości nie rezygnują ze spełnienia swoich największych fantazji. W filmie nie brakuje wina, pięknych kobiet i dobrego humoru. Premiera odbyła się dziesiątego sierpnia.

„Wrong” to komediodramat z Jackiem Plotnickiem, który wciela się w zwariowaną rolę Dolpha Springera. Po przebudzeniu główny bohater zauważa brak swojego największego przyjaciela – psa o imieniu Paul. Oczywiście, mężczyzna postanawia zrobić wszystko, żeby odnaleźć swojego czworonożnego kumpla. Od tego momentu w życiu Dolpha zaczynają się dziać zaskakujące i trudne do wytłumaczenia rzeczy. Film budzi żywe, aczkolwiek nieco skrajne emocje, a jego premiera odbyła się trzeciego sierpnia.

Edward Norton i Jeremy Renner to główni bohaterowie kolejnej części kasowego hitu o przygodach agenta Bourne’a. Gibson (Renner) zostaje zwerbowany do tajnej operacji rządowej i otrzymuje nową tożsamość. Od tej chwili misi poradzić sobie z wieloma niebezpieczeństwami, a także agentami CIA. W produkcji nie brakuje szybkich zwrotów akcji, wspaniałych ujęć, a także mistrzowskiej gry aktorskiej na światowym poziomie. Premiera  filmu “Świadectwo Bourne’a” odbyła się dziesiątego sierpnia.

„Yuma” to produkcja, która już od samego początku wywołuje kontrowersje. Polski film sensacyjny z Jakubem Gierszałem jednym się podoba, innym – nie. Król „jumy” zdobywa czołową pozycję w Brzegu, gdzie zyskuje szacunek mieszkańców i uwielbienie kobiet. Markowe ciuchy i najlepszej jakości sprzęt nie wystarczają, co staje się przyczyną zatargu z rosyjskimi gangsterami. W filmie można liczyć na znanych polskich aktorów, a także typowo polskie realia. W kinach od dziesiątego sierpnia.