Premiery filmowe – wrzesień 2012

Mimo że wakacje już dobiegły końca, warto jest znaleźć czas na to, aby we wrześniu przynajmniej raz odwiedzić kino i zapoznać się z najnowszymi premierami.

Wielbiciele filmów z gatunku science fiction z pewnością nie mogą się doczekać nowego filmu z Collinem Farrellem w roli głównej. Mowa oczywiście o „Pamięci absolutnej”, która weszła do kin ostatniego dnia wakacji, czyli 31 sierpnia. Hasłem przewodnim firmy Rekall jest „Daj nam swoje marzenia, my ci damy pamięć”. Wystarczy zdradzić swoje pragnienia, a w zamian dostanie się realnie wyglądające wspomnienia. Na taki właśnie krok decyduje się Douglas Quaid (Farrell), któremu marzy się kariera superagenta. Jak potoczą się jego losy? Najlepiej przekonać się o tym samemu.

Niezniszczalni 2” to kolejna część popularnego filmu akcji, który jednym się podoba – innym mniej. Z pewnością jest to kino dla prawdziwych mężczyzn, którym nie zależy na głębszej fabule. Tym razem tajemniczy Mister Church (w tej roli Bruce Willis) zbiera swoją ekipę, żeby po raz kolejny uratować świat od zagłady. Uzbrojeni po zęby, groźni i wściekli ruszają na trudną misję. Mają za zadanie rozprawić się z całą masą przeciwników. Premiera filmu odbyła się 24 sierpnia.

Fani filmów fantasy koniecznie powinni obejrzeć najnowszą produkcję z Benjaminem Walkerem – „Abraham Lincoln: Łowca Wampirów”. Szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych – Abraham Lincoln – skrywa w sobie rządze zemsty. Chcąc pomścić śmierć matki, która została ugryziona przez wampira, stawia sobie za cel uratowanie ludzi przed krwiopijcami. W filmie z pewnością nie brakuje naprawdę ciekawych zwrotów akcji, a także wspaniałej gry aktorskiej na wysokim poziomie.

14 września do kin wchodzi dramat z Kristem Stewart pt. „W drodze”. Jest to ekranizacja książki autorstwa Jacka Kerouaca o tym samym tytule. Podobnie jak w powieści, także w filmie nie brakuje miłości, seksu, narkotyków i jazzu. Trójka przyjaciół postanawia postawić wszystko na jedną kartę, zerwać wszelkie kontakty, zapomnieć o codzienności i ruszyć w długą podróż przez całą Amerykę.

Ostatnią naszą propozycją jest melodramat „Odwróceni zakochani” z Jimem Sturgess i Kristen Dunst. Fabuła filmu jest dosyć ciekawa, ponieważ Adam (Sturgess) zakochany w pięknej Eve (Dunst) i dowiaduje się, że jego ukochana pochodzi… z innej planety. Po wielu próbach przedostania się na nią okazuje się to niemożliwe. Adam jest jednak odważny i postanawia zaryzykować swoje życie, a także przeciwstawić się prawu grawitacji, byleby tylko odnaleźć ukochaną.