Risen 2: Mroczne wody

Czy warto zagrać w drugą część Risena? A może Piranha Bytes ponownie stworzyła niegrywalną grę, jak to miało miejsce w przypadku Gothic 3: Zmierzch Bogów?

Tym razem niemieccy twórcy podeszli do sprawy na poważnie, dzięki czemu Risen 2: Mroczne wody bardziej przypomina pierwsze gry z serii Gothic, a więc jest dobrze. Piracki klimat nie każdemu musi przypaść do gustu, ale przecież już w pierwszej i drugiej części Gothica nie brakowało tego typu elementów (piraci, wyspa skarbów, mapy), więc nikomu nie powinno to specjalnie przeszkadzać. Najważniejsze jest to, że Risen 2 jest bardzo grywalną i w ciągającą grą, która zapewni graczom wiele godzin dobrej zabawy.

Dlaczego Risen?

Skoro nowy Risen tak bardzo przypomina serię Gothic, to po co w ogóle tworzyć nową markę? Otóż studio Piranha Bytes straciło swego czasu prawa do marki Gothic. Dzięki temu powstała udana gra Risen, która przy drugiej części wypada jednak słabo. Na szczęście świadczy to jedynie o tym, że twórcy chcą oferować graczom coraz lepsze produkcje.

W grze Risen 2 ponownie wcielamy się w Bezimiennego (nie tego z Gothica, ale z pierwszego Risena). Akcja dzieje się dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Bohater gry zaczął często zaglądać do butelki i najprawdopodobniej zapiłby się na śmierć, gdyby nie odwiedziła go Patty, córka pirata Stalowobrodego. Dziewczyna pragnie zdobyć tajemniczy artefakt, w czym przydałaby się jej pomoc Bezimiennego.

Wybuchowa mieszanka

Do tego dochodzą piraci, inkwizycja, lokalne kolonie, tubylcy i wiele innych elementów, dzięki którym gra Risen 2 jest bardzo wciągająca. Dopracowana oprawa graficzna z pewnością przyczyni się do tego, że do tej gry będzie się z przyjemnością wracać nawet za kilka lat.

Jak przystało na godnego następcę Gothica, tutaj również możemy przemierzać rozległe tereny, wykonywać przeróżne zadania, wprawiać się w walce, kraść, szukać skarbów…

Nowy system walki

System walki został przygotowany tak sposób, że do serii ciosów zadawanych szablą można bez problemu dodać strzał z pistoletu, uderzenie pięścią lub nawet sypnięcie piaskiem w oczy przeciwnika. Najważniejsze jest jednak to, że wbrew pozorom, nie wymaga to od gracza uczenia się skomplikowanych kombinacji klawiszy.

Bohaterowie niezależni reagują na nasze postępowanie, więc nie tylko nie powinniśmy biegać z wyciągniętą bronią, ale też nie odwiedzimy szanowanych mieszkańców, jeżeli nie założymy… spodni.

O najnowszej części gry Risen można napisać jeszcze wiele pozytywnych rzeczy, ale lepiej odkryć je samemu.

Risen 2: Mroczne wody
Producent: Piranha Bytes
Wydawca: Deep Silver / Koch Media
Polski wydawca: Cenega Poland

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.