Batman – Mroczny Rycerz. Poznaj sekrety superbohatera

Batman, czyli Bruce Wayne w przebraniu, po raz pierwszy wystąpił w komiksie w 1939 roku. Pomimo upływu lat, jego historia wciąż jest na nowo opowiadana przez kolejne pokolenia rysowników, scenarzystów, filmowców i projektantów gier komputerowych.

W związku z tym, że każdy z nich ma swoją własną wizję Mrocznego Rycerza, powstało tyle różnych wersji, że nawet trudno jest je zliczyć. W przypadku Batmana zmieniało się praktycznie wszystko – od uniwersum, przez wizerunek graficzny, a na samym bohaterze skończywszy.

Już za 3 dni nakładem Egmont Polska ukażą się trzy albumy, dzięki którym wszyscy miłośnicy Batmana będą mogli lepiej poznać tego mrocznego bohatera.

Mistrzowie Komiksu. Powrót Mrocznego Rycerza

Pierwszym z nich będzie drugie wydanie komiksu „Powrót Mrocznego Rycerza”, w którym podstarzały Bruce Wayne nie wciela się już w Mrocznego Rycerza i nie broni Gotham City przed gangami. Autorami komiksu są ceniony w branży Frank Miller, Klaus Janson i Lynn Varley.

Batman. Nawiedzony Rycerz

Ten album cechują nowoczesne rysunki i oryginalna fabuła. Jedna z opowieści składających się na „Nawiedzonego Rycerza” została zainspirowana „Alicją w Krainie Czarów”, natomiast druga „Opowieścią wigilijną”. Twórcą scenariusza jest Jeph Loeb, a autorem rysunków Tim Sale.

Batman. Najlepsze opowieści

Tytuł tego albumu zdradza jego treść: „Najlepsze opowieści” składa się z dwunastu najlepszych historii o Batmanie. Opowieści zostały wybrane przez redaktorów DC Comics i są bardzo zróżnicowane. Wśród sław komiksu amerykańskiego, których prace znalazły się w tym wydawnictwie, znaleźli się między innymi: Bob Kane, Neal Adams, Steve Englehart, Marshall Rogers i Frank Miller.

Przypominamy, że wszystkie wspomniane albumy ukażą się nakładem Egmont Polska.