Niewidzialne potwory – Chuck Palahniuk

Zaskakująca powieść “Niewidzialne potwory” to jedna z najlepszych książek Chucka Palahniuka.

Brandy Alexander – więcej niż koktajl

Tym razem pisarz przedstawia nam historię trzech osób, których losy połączyły się w najmniej oczekiwanym momencie. Mamy więc supermodelkę, która przez tragiczny wypadek traci nie tylko głos, ale również pracę, chłopaka i sens życia. Gdy wszyscy się od niej odwracają, pojawia się Brandy Alexander – na pierwszy rzut oka superpiękność, ale w rzeczywistości mocno pokręcony człowiek. Towarzyszy im przystojny Signore Alfa Romeo. Głównym zajęciem wspomnianej trójki jest odwiedzanie bogatych, wystawionych na sprzedaż domów rozsianych po całej Ameryce. Po co to robią? Tego czytelnik musi dowiedzieć się samemu, szczególnie że “Niewidzialne potwory” są warte przeczytania.

„Kiedy nie wiemy, kogo nienawidzić, nienawidzimy samych siebie.”

Narracja w stylu Memento

Zastosowana przez Palahniuka forma narracji, czyli chaotyczne zapiski, rozmaite przemyślenia bohaterki i częste przeskoki utrudnia czytelnikowi prawidłowe zrozumienie opowiadanej historii, ale jednocześnie wzbogaca powieść. Kontrowersyjne fragmenty mogą zniesmaczyć co bardziej wrażliwych czytelników, jednak taki właśnie jest Chuck Palahniuk.

“Teleturnieje są tak pomyślane, żebyśmy poczuli się lepiej z tymi przypadkowymi, bezużytecznymi wiadomościami, które nam pozostały z całego naszego wykształcenia.”

Kup książkę Niewidzialne potwory za jedyne 27,50 zł.

Darmowy komiks

Na oficjalnej stronie autora (chuckpalahniuk.net) znajduje się komiksowa wersja “Niewidzialnych potworów”, która – chociaż ustępuje książce – dostępna jest za darmo.

Niewidzialne potwory
Chuck Palahniuk
Wydawnictwo Niebieska Studnia

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 240
Cena: 32 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.