Nowa książka Stephena Kinga – Joyland

Stephen-King---Joyland

Szóstego czerwca ukaże się na polskim rynku nowa książka Stephena Kinga pt. “Joyland”.

Tym razem mistrz powieści grozy skupił się na opisaniu miłości i straty oraz starzenia się i dorastania. Ukazuje również tych, którzy odchodzą przedwcześnie i nie mogą doświadczyć żadnego z tych stanów.

Lunapark Joyland

Główny bohater książki – Devin Jones – to student college’u. Jones chce popracować przez wakacje i w związku z tym trafia do lunaparku “Joyland”. Chłopak pragnie zapomnieć o nieszczęśliwej miłości, ale zamiast tego trafia na umierające dziecko i morderstwo sprzed lat.

Książka “Joyland” to pierwsza powieść Stephena Kinga, która ukaże się w tym roku nakładem wydawnictwa Prószyński Media. Miłośnicy grozy mają zatem powody do radości.

Sylwetka Stephena Kinga

Stephen King to jeden z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy. Autor ponad 50 powieści, z których wiele zyskało status kultowych i zostało zekranizowanych. Na swoim koncie ma również książki wydane pod pseudonimami (Richard Bachman i John Swithen). Łączny nakład sprzedanych książek przekroczył 350 milionów egzemplarzy. Do najpopularniejszych powieści Stephena Kinga zalicza się “Miasteczko Salem”, “Podpalaczka”, “Lśnienie” i “Smętarz dla zwierzaków”.

Joyland

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.