Recenzje książek

Na stronie Popkultura.info staramy się zawsze recenzować książki w taki sposób, aby czytelnik nie musiał się później zastanawiać w księgarni czy warto kupić dany tytuł czy jednak lepiej poszukać czegoś innego.

Czasami nam się to udaje w większym, a czasami w mniejszym stopniu, ale jeżeli książka jest dobra i warta przeczytania, to na pewno tego nie pomijamy. Niektórzy czytelnicy zarzucają nam, że na stronie nie ma recenzji, w których autorzy krytykowaliby przeczytane przez siebie książki, ale wychodzimy po prostu z założenia, że jeżeli coś jest naprawdę beznadziejne, to szkoda o tym pisać.

Warto też pamiętać o tym, że różne recenzje książki będą zawsze wyglądać inaczej, gdyż każdy czytelnik inaczej odbiera dzieło literackie. Dla jednych recenzja książki Człowiek z gazu. 12 sekretów Aleksandra Gudzowatego będzie udana, podobnie zresztą jak sama książka, a dla innych czytelników nie będzie w tym nic ciekawego, bowiem nie interesują się oni finansami i biznesem.

Najtrudniej jest stworzyć recenzję w przypadku powieści napisanych przez pisarzy uznawanych za kontrowersyjnych i szokujących, takich jak na przykład Palahniuk – recenzja książki Potępieni (Chuck Palahniuk) jest tego najlepszym przykładem. Dla części czytelników recenzja książek tego autora będzie stratą czasu, gdyż z przyjemnością przeczytają oni wszystko pod czym podpisze się wspomniany pisarz, a inni będą jego twórczością zniesmaczeni i szybko odłożą czytaną książkę na półkę.

Jeżeli natomiast chodzi o powieści fantasy i grozy, to tutaj sprawa jest prosta – takie książki czyta się z przyjemnością lub unika ich jak ognia. Jeżeli więc komuś spodoba się recenzja książki Narodziny Gubernatora, to podobnie będzie z tą powieścią. Osoby nieinteresujące się tematyką zombie i postapokaliptycznymi opisami świata nie znajdą w niej niczego interesującego.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.