Robert Kirkman – Żywe trupy: Dni utracone tom 1

Dzięki stale rosnącej popularności serialu The Walking Dead wiele osób z pewnością zdecyduje się na to, aby sięgnąć po pierwowzór, czyli świetny komiks autorstwa Roberta Kirkmana i Tonny’ego Moore’a.

Dni utracone

W Polsce seria ukazała się nakładem wydawnictwa Taurus Media pod tytułem „Żywe trupy” i chociaż nazwa ta nie ma niczego wspólnego z oryginałem, to samo wydanie prezentuje się bardzo dobrze. Cena detaliczna wynosi 43 złote, jednak czytelnik otrzymuje dość gruby komiks wydany na dobrym papierze, więc nie jest ona aż tak wygórowana.

Amerykańskie wydanie początkowo ukazywało się w formie zeszytowej, jednak w Polsce dostępne jest tylko to wspomniane powyżej i w jednym jego tomie znajdziemy przygody z kilku takich zeszytów. Historia jest jednak przedstawiona w sposób ciągły i nie ma wyraźnego podziału na komiksy.

Kto to będzie czytać?

Komiks „Żywe Trupy” to pozycja obowiązkowa dla… miłośników serialu. Nie dość, że będą mogli zapoznać się z kultowym już pierwowzorem, to w dodatku przekonają się, że Robert Kirkman niektóre wątki rozwinął w całkowicie inny sposób, niż można to zobaczyć w serialu. Świetna kreska, czarno-biała tonacja, interesujący bohaterowie i radość z tego, że Dni utracone to jedynie początek przygody z Rickiem. Czego można chcieć więcej (po za niższą ceną)?

Fabuła komiksu

W pierwszym tomie serii możemy zobaczyć policjanta, który po obudzeniu się ze śpiączki widzi, że z otaczającym go światem jest coś nie tak. Szybko podążą więc do swojego domu, aby spotkać się z żoną i synem, jednak tam czeka go niespodzianka – czarnoskóry chłopiec ogłusza Ricka łopatą. Ponowne przebudzenie bohatera i… tego już Wam nie zdradzę. Miłośników serialu, którzy nie sięgnęli wcześniej po komiks najbardziej zaskoczy zakończenie „Dni utraconych”, które jest o wiele smutniejsze niż to, co mogliśmy zaobserwować w pierwszych odcinkach „The Walking Dead”.

Żywe trupy tom 1: Dni utracone
Scenariusz: Robert Kirkman
Rysunki: Tony Moore
Wydawnictwo Taurus Media

ISBN: 978-83-60298-59-6
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 144
Cena detaliczna: 43,00