Stephen King – Cujo. Recenzja książki

U Kinga piękne jest to, że czasami zwyczajne i z pozoru dobre rzeczy oraz stworzenia mogą być bardziej przerażające i zabójcze niż najstraszliwsze demony.

Fabuła powieści “Cujo”

Tak właśnie jest w przypadku potwora terroryzującego mieszkańców Castle Rock. Jest nim Cujo – olbrzymi bernardyn, który z miłego i pociesznego psa zamienił się w żądnego krwi potwora.

Czy przyczyną była wścieklizna, czy jednak duch policjanta z problemami seksualnymi i psychicznymi? A jakie to właściwie ma znaczenie? Liczy się to, że Cujo stał się maszyną do zabijania, na której drodze nieświadomie pojawiają się coraz to nowe ofiary.

Jedna z lepszych książek

Cujo został wydany w 1981 roku i jest to jedna z najlepszych książek Stephena Kinga. Wciągająca fabuła, ciekawi bohaterowie z prawdziwymi i życiowymi problemami, doskonale pokazane relacje pomiędzy mieszkańcami małego miasteczka i potwór, którego teoretycznie można łatwo pokonać. Można, ale… Zawsze jest jakieś ale, podobnie jak zawsze się słyszy, że potworów mieszkających w szafach nie ma.

Co by się jednak stało, gdyby któryś z nich o tym nie wiedział?

Castle Rock

Jak i w wielu innych książkach Kinga, tak i w “Cujo” miejscem akcji jest fikcyjne miasteczko Castle Rock. Po raz pierwszy miało to miejsce w opowiadaniu Martwa strefa, a innymi powieściami Kinga z aukcją umiejscowioną w tym miejscu są między innymi: “Mroczna połowa” i “Sklepik z marzeniami”.

Cujo to jedna z tych książek Stephena Kinga, które spodobają się również czytelnikom nie przepadającym za jego twórczością i jeżeli ktoś z tej grupy nie miał okazji jej przeczytać, to powinien jak najszybciej sięgnąć po książkę. Fanów Kinga do lektury nie muszę zachęcać, bo oni pewnie już dawno Cujo przeczytali.

Cujo
Stephen King
Prószyński i S-ka

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.