Katherine Ann Moss

Źródło: materiały prasowe

Kate Moss – która naprawdę nazywa się Katherine Ann Moss – pochodzi z Anglii. Urodziła się 16 stycznia 1974 roku w Addiscomb. Karierę zaczęła dzięki Sarze Ducas, gdyż to właśnie ona zwróciła w 1988 r. swoją uwagę na młodą wówczas Kate Moss, która wracała z rodzicami z wakacji.

Czternastoletnia wówczas modelka szybko zdobywała popularność i niebawem jej twarz pojawiła się na okładce amerykańskiej wersji magazynu Vogue. Uważa się, że w karierze najbardziej pomógł jej Calvin Klein, który wybrał ją jako „twarz” CK. Modelka ma na swoim koncie współpracę praktycznie ze wszystkimi liczącymi się firmami: Dolce & Gabbana, Calvin Klein, Gianni Versace…

Kate Moss wydała także książkę – jest to autobiografia o tytule „Historia Kate Moss”. W latach 90. Była w związku z kultowym aktorem Johnnym Deppem. Wtedy też cierpiała na problemy związane z narkotykami, które powróciły w 2005 roku, gdy jeden z dzienników ujawnił, że modelka zażywa kokainę. W związku z tym zerwano wiele kontraktów, jednak niektóre z nich udało się modelce odzyskać.

Moss posiada linię perfum, która firmowana jest jej nazwiskiem i zajmuje się również projektowaniem ubrań.

Już teraz odwiedź kobiety w rajstopach i przekonaj się czym są prawdziwe moda, styl i rajstopy.